За наявності підозр щодо неправомірного отримання допомоги внутрішньо переміщених осіб перевірятимуть соціальні служби.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Допомога ВПО. Фото: скрін youtube
Допомога ВПО. Фото: скрін youtube

На нараді віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук зазначила, що перевірки внутрішніх переселенців щодо їхньої фактичної присутності на заявленому місці мають відбуватися лише за підозри про неправомірне отримання допомоги ВПО.

Про перевірки ВПО обговорення проводяться не один день. Питання виникло тому, що багато переселенців зареєструвалися в Україні як внутрішні переселенці, та виїхали за кордони де знову ж таки отримують допомогу.

Популярні новини зараз
Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців Що потрібно знати при покупці курячих яєць: прості правила, щоб не злягти з отруєнням
Показати ще

Тож уряд планує виявити тих, хто виїхав, щоб перерозподілити кошти, та надават більш цільову допомогу.

Допомога переселенцям, скріншот з відео
Допомога переселенцям, скріншот з відео

Територіальні органи соціальних служб повинні заздалегідь попереджати внутрішніх переселенців про їх відвідання з метою перевірки.

Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов'язані 24/7 знаходитися вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже потрібна, - зазначила Верещук.

Нагадаємо, ми писали, що пенсіонери-біженці, які одержують виплати за кордоном, можуть залишитися без пенсії? У Мінсоцполітики зробили заяву.

Як повідомляв "Знай.ua" українцям видають сертифікати на безкоштовні продукти, ліки та паливо: як залишити заявку.

Також "Знай.ua" інформував, пенсіонер отримує по 700 гривень на день, "стрибаючи" перед водіями просто на дорозі.