В Україні ціни зростають уже декілька місяців, а пов'язано це насамперед з окупацією областей, де вирощували овочі. Найсильніше "дісталося" огіркам та томатам. А м'ясо зростає у ціні через дорогі корми.

Весна подарувала багатьом надію, що ситуація стабілізується, але ціни продовжать зростати, хоч і не всі продукти. Наприклад, подешевшає курятина, яйця, борошно, хліб та гречана крупа. Про це розповів аналітик Центру досліджень продовольства Київської школи економіки Павло Мартишев.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

"Ціни на огірки та помідори зростають, оскільки є проблема з тепличними господарствами. Дуже висока ціна газу, електроенергії – це все дає ефект підвищення собівартості. Ще є одна проблема. У Херсонській області дуже багато вирощувалося овочів, особливо у районі Нової Каховки", - повідомив він.

Експерт зазначив, що ось-ось почнеться сезон овочів, а зараз ціни на картоплю та капусту більш стабільні, бо продавці мають гарні запаси. На подорожчання також впливає продовольча інфляція. Однак курка буде доступною, оскільки поголів'я поступово відновлюється.

"Свинина дорожчатиме, тому що дорогі корми. Тим більше у нас буде мало фуражних культур цього року, мало кукурудзи, якою ми годуємо свиней. Знову ж таки овочі, м'ясна група та молочка будуть дорожчати, а не підвищуватимуться в ціні - борошно, хліб і гречка", - підсумував Мартишев.

Популярні новини зараз
Жінка через роки життя знайшла потаємні двері в будинку: усередині вона знайшла те, що змусило її переїхати У липні пенсіонери отримають на 1000 гривень більше: якім категоріям пощастить Виплати 4 тисячі євро: як отримати За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку
Показати ще

Ціни на м'ясо, фото: Знай.ua
Ціни на м'ясо, фото: Знай.ua

Нагадаємо, від 67 до 200 тисяч за кожного "зайця": в Україні жорстко штрафуватимуть за неоформлених працівників

Як повідомляв Знай.ua, українці скаржаться на платіжки на газ - використали менше, ніж нарахували