Назва свята відображає суть події - це Вознесіння на Небо Господа Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. 2023 року свято випадає на 25 травня.

Число 40 — не випадкове, а сенс. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсеєва в 40-й день немовлята повинні були приноситись батьками до храму Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, ніби після нового народження, Ісус Христос мав увійти до небесного храму Свого Батька, як Спаситель людства.

Перемігши смерть, це страшний наслідок гріха, і давши цим можливість воскреснути у славі, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, включаючи тіло людини. Таким чином, Господь відкрив кожній людині можливість у загальному Воскресінні піднестися до найвищої оселі світла до самого Престолу Всевишнього. Про подію Вознесіння розповідають євангелісти Марк і Лука.

Традиції на Вознесіння Господнє

Згідно з слов'янською народною традицією, з цього дня весна закінчується та починається перехід до літа, тому вже можна не боятися похолодань. Вважається, що якщо на Вознесінні погода, то вона протримається до 21 листопада, Михайлова дня. А дощовий день, згідно з прикметами, віщує неврожай та хвороби у худоби.

Популярні новини зараз
Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят Ці Знаки Зодіаку вже зараз отримають у житті все, що хотіли: кому дуже пощастило Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90%
Показати ще

Якщо скупатися на Вознесіння у річці – здоров'я буде міцним. Якщо курка знесла цього дня яйце, його треба підвісити під дахом будинку, щоб воно захищало мешканців від нещасть. Почути каркання ворони цього дня – добрий знак.

Цього дня вмивалися росою: вважалося, що на Вознесіння Господнє вона стає цілющим. Прийнято молитися за благополуччя та здоров'я: цього дня, перед тим, як зійти на небеса, Господь, як прийнято вважати, вислуховує всі прохання людей і виконує їх.

Також у це свято варто вибачитися у всіх, з ким ви в сварці. На Вознесіння існує звичай "ходити на роздоріжжі" - в гості до рідних та знайомих і дарувати їм випечені з пшеничного тіста на меді та з цукровими візерунками "драбинки", що символізують шлях на небо.

Щоб дізнатися про долю хворої людини, на Вознесіння плели гілки берези, кілька з яких заплітали в косу. Вважається, що якщо за 10 днів до Трійці гілки не в'януть, то задумана людина видужає. У такий же спосіб дівчата ворожили на майбутнє заміжжя. Якщо протягом 40 днів (від Великодня до Вознесіння) допомагати знедоленим і годувати жебраків, рік буде вдалим.

Жебраки, скріншот
Жебраки, скріншот

Що не можна робити на Вознесіння

Не можна лаятись, лихословити; займатися обжерливістю та веселитися; виносити сміття; плювати на землю (Ісус у святковий день продовжує свій земний шлях дорогами); відмовляти мандрівникам; займатися сексом; цього дня не відспівують померлих; займатися важкою роботою вдома (вважається, що це відволікає від роздумів про Господа); Не можна вимовляти слова "Христос Воскрес", оскільки у цей день із храмів виносять плащаницю.

Нагадаємо про Вознесіння Господнє 25 травня: як залучити гроші у важливе православне свято та що робити з яйцем.