Для українців, які беруть себе на роботу громадян, повинні знати деякі важливі деталі. До речі, й українці, які влаштовуються на роботу офіційно, також мають про це знати - в Україні підприємства, які наймають працівників без документа про військовий облік, можуть отримати штраф.

Про це нещодавно розповів юридичний консультант компанії Nota Group Антон Марініч.

Військовий квиток. Фото: Youtube
Військовий квиток. Фото: Youtube

"Розмір штрафу під час дії військового стану становить від 5100 грн до 8500 грн", - розповів Анатон Марініч.

Військовий квиток, скріншот: YouTube
Військовий квиток, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 вересня - 1 жовтня для всіх знаків Зодіаку: перешкоди Левів, помилка Скорпіонів та пауза Риб Україна забороняє польські товари: які продукти ми більше не побачимо на прилавках Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

За його словами, як під час прийняття на роботу, так і при вступі на навчання обов'язковою умовою є перебування кандидата або абітурієнта на військовому обліку. При цьому обов'язково має пред'являтися один із військово-облікових документів.

Військовий квиток. Фото: Youtube
Військовий квиток. Фото: Youtube

Такими документами є:

- посвідчення про приписку (приписне свідоцтво) – для призовників;

- військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного - для військовозобов'язаних;

- військовий квиток - для резервістів.

"На початку 2023 року додалася можливість пред'явити такий документ в електронній формі - з використанням мобільного додатка "Дія", але ця функція ще в роботі. Військово-облікові документи з'являться у цьому додатку у майбутньому", - повідомив юрист.

Раніше начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов заявив, що приймати на роботу чи зараховувати на навчання військовозобов'язаного можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. При цьому такої норми немає у разі одруження чи лікування.

Нагадаємо, українцям розповіли, чи враховуватимуть стаж роботи закордоном для пенсії в Україні.

Раніше повідомлялося, кому з пенсіонерів не чекати підвищення виплат у 2023 році: 4 категорії, про які "забули".

Також, неправильно написана цифра у вашій трудовій може "зрізати" пенсію у кілька разів