У вівторок 30 травня Верховна рада ухвалила зміни до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", який передбачає зменшення призовного віку з 27 до 25 років.

За відповідне рішення проголосували 304 народних депутати.

Мобілізація, фото: Unian
Мобілізація, фото: Unian

Ухваленим документом внесено зміни до статті 15 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" про те, що на строкову службу призиваються чоловіки, яким на момент відправлення у військову частину виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 25 річного віку(наразі 27 річного).

Відповідно, від призову на строкову військову службу у мирний час звільняються громадяни України, які до дня відправлення на військову службу досягли 25 річного віку(наразі 27 річного).

Мобілізація, скріншот: Youtube
Мобілізація, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз
Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ
Показати ще

Водночас після досягнення 25 річного віку(наразі 27 річного) військовозобов’язанні підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

До слова, цей законопроєкт ініціювало Міністерство оборони спільно зі Збройними силами України.

Зазначається, що під час дії правового режиму воєнного стану потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27-ми років відсутня.

У пояснювальній записці зазначали, що під час воєнного стану призову на строкову службу немає. Саме тому є сенс скоротити кількість чоловіків, які підлягають призову.

Нагадаємо, ігнорувати не можна прийти: як в Україні з 1 червня зміниться загальна мобілізація

Як повідомляв "Знай.uа", кого точно не мобілізують на службу: повний список тих, кому не світить бути у ЗСУ

Знай.ua писав, "існують тільки 2 способи": юрист розповів українцям коли вручення повістки цілком законно