Повномасштабна війна в Україні, розпочата росіянами 24 лютого 2022 року, триває вже понад 450 днів... і досі невідомо, коли вона може закінчитися.

Хоча воїни ЗСУ продовжують готуватися до серйозного контрнаступу, щоб вигнати ворога з усіх наших земель – включаючи Крим, Донецьк, Луганськ та інші тимчасово окуповані території.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

При мобілізації повинні закликатися чоловіки віком від 18 до 60 років. Однак, як багато хто вже знає, існують винятки.

Деякі особи, які страждають на серцеві захворювання, не підлягають заклику у зв'язку зі своїм станом здоров'я. ВиданняФактиРозповіло про ті серцеві захворювання, які є підставою для звільнення від мобілізації.

Популярні новини зараз
Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз Організм віддячить: чому дієтологи радять їсти страви з картоплі лише у свята Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор
Показати ще

Список хвороб, що дають підстави для виключення особи із призову та військової служби, встановлений у Додатку 1 "Положення про військово-лікарську експертизу ЗСУ".

Мобілізація, фото: Unian
Мобілізація, фото: Unian

Особи визнаються непридатними військової служби та виключаються з військового обліку, якщо вони мають серцеву недостатність, гіпертонічну хворобу (ІІІ ступеня), а також дегенерацію міокарда, пролапс мітрального клапана та інші ураження клапанів серця.

Крім цього, у списку йдеться про хвороби легеневих судин, кардіоміопатію, порушення серцевого ритму, легеневу емболію, інфаркт головного мозку, інсульт і так далі.

Нагадаємо, Верховна Рада зменшила граничний вік призовників

Як повідомляв "Знай.uа", зняття та вилучення з військового обліку не одне й те саме - пояснення юриста

Знай.ua писав, заборона виїзду 17-річним підліткам: прикордонники пояснили