У суботу, 3 червня, відзначається народне свято Оленин день.

Для православних віруючих це дата вшанування пам'яті святої рівноапостольної Олени Константинопольської цариці.

Оленин день 3 червня: історія

Царицю Олену назвали рівноапостольною за подвиги перед церквою та зведення християнської релігії у статус державної. Свята знайшла Животворящий Хрест Господній і біля місця знаходження збудувала храми.

Олена жила у 248-250 роках. Вона була родом із Дрепана (Мала Азія). Вийшла заміж за імператора Галлії Констанція Хлора. У 272 році вона народила сина Костянтина. Після війн він став римським імператором. Костянтин переніс столицю до Візантії, яку перейменував на Константинополь, і зробив християнство головною релігією.

Популярні новини зараз
Падіння Дегтярівського мосту і до чого тут Труханов і Кличко: активіст "розклав все по поличках" Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує
Показати ще

Оленин день 3 червня: традиції свята

Цього дня всі жінки моляться святій Олені, щоб вона захистила їх від бід та нещасть.

На Олену було прийнято сіяти ярі злакові культури, ячмінь та гречку, також садили огірки. Якщо рослини вже дають паростки, господиня має таємно тягти ногою старий лапоть від порога будинку до огіркових грядок, кинути його там і сказати змову на гарний урожай.

Оленин день 3 червня: заборони свята

Цього дня на посів льону за звичаєм виїжджали, щоб виконати особливий обряд. Напередодні Оленіна дня жінки збирали яйця, а потім розкладали не без відома сіячів у мішки з насінням. При цьому чоловіки не повинні були говорити про те, що вони знають. Працівники мовчки збиралися та виїжджали у поле.

Варто зазначити, що на це свято категорично заборонялося плести коси. Дівчата повинні були ходити з розпущеним волоссям, щоб воно було красивим і довгим. Вважалося, якщо їх торкнеться Олена, то пасма стануть такими ж, як льон – м'якими, довгими і світлими.

Здорове волосся. Фото: Youtube
Здорове волосся. Фото: Youtube

Нагадаємо, що подужає практично будь-який гаманець: українців порадували новими цінами на тепличні томати.

Раніше ми повідомляли, що в українців можуть заборонити вільно подорожувати Європою безвізом.