Липень 2023 став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. На думку вчених, глобальне потепління пов'язане з діяльністю людини – спалюванням викопного палива

Зокрема, про те, як зміниться клімат в Україні у найближчі півстоліття, розповіли вчені-кліматологи. Вони спрогнозували зміни, які торкнуться території нашої країни через потепління. Про це написали у виданні ВВС Україна.

Спека в Україні. Фото: скрін youtube
Спека в Україні. Фото: скрін youtube

Припускають, що клімат в Україні стане теплішим та посушливішим. З'являться пустелі, літо стане сухішим і спекотнішим. Дощі перетворяться на загрозливі зливи, під час яких місячна норма опадів випадатиме за короткий термін, а за ними йдуть періоди посухи.

Скрін, відео YouTube потоп у Луцьку
Скрін, відео YouTube потоп у Луцьку

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Зими в Україні стануть теплішими, сніг перетвориться на рідкість. Це позначиться на річках та інших водоймах, що катастрофічно обміліють. Проте з Арктики налітатимуть аномальні похолодання, які нестимуть рідкісні та сильні снігопади.

Найкращі умови для проживання та землеробства збережуться на Заході, в передгір'ї Карпат. Добре почуватимуться соняшники та пшениця, а кукурудза, соя чи буряк зникнуть із полів.

Часті курні бурі, смерчі, посухи, торнадо, бурі, лісові та степові пожежі.

буревій "Флоренс"
буревій "Флоренс"

Тваринний і рослинний світ також зміниться: побільшає отруйних павуків і змій, шакали остаточно витіснять Волков. Вже зараз в Україні можна зустріти африканських вухатих лисиць, пеліканів, фламінго.

Хвороби також зміниться: поширяться пташиний грип, лихоманка східного Нілу, хвороба Лайма та сказ.

За словами вчених, це є оптимістичний прогноз можливих подій. Якщо ж температура зростатиме інтенсивніше, зміни будуть більш радикальними та швидкими.

Нагадаємо, що куртки дістанемо рано: синоптики розповіли, якою буде осінь - ще нудьгуватимемо за спекотним літом.

Раніше ми повідомляли, що чекаємо на повторення минулого року? Експерт розповів, що буде із цінами на продукти восени.