В Україні військовозобов'язані можуть отримати повістку у будь-яких громадських місцях, у законодавстві немає обмежень щодо цього моменту, проте вручення документа входить до обов'язків не всіх.

Про те, чи можуть українцям вручати повістки на блокпостах, розповіли в адвокатському об'єднанні "Бачинський та партнери". Експерти зазначили, що у разі вручення документа у цьому місці працівники ТЦК нічого не знають про стан здоров'я військовозобов'язаного, тому видають повістки всім чоловікам.

"Передусім, повістка, вручена на блокпосту – це виклик для перевірки облікових даних та проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби. Завдання військовозобов'язаного з'явитися у відповідний орган і стати на облік, надавши інформацію про себе", - додали адвокати.

Повістки. Мобілізація. Фото скріншот з Youtube
Повістки. Мобілізація. Фото скріншот з Youtube

Чоловіків закликають звернути увагу на те, щоб вручена на блокпосту повістка була заповнена правильно та підписана начальником ТЦК. У документі мають бути такі дані:

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще
  • прізвище, ім’я, по батькові, рік народження призовника та його адреса;
  • місце роботи особи;
  • вид повістки (уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибуття до ТЦК СП, призов на військову службу до ЗСУ);
  • дата, час та адреса, за якою необхідно з’явитися;
  • застереження щодо необхідних документів;
  • назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника ТЦК СП.

TЦK, скріншот: YouTube
TЦK, скріншот: YouTube

Таким чином, повістку можна отримати на блокпостах, а вручати її мають право представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств чи організацій, роботодавці, керівники навчальних закладів та керуючі багатоквартирних будинків.

"Щодо співробітників поліції та підрозділів тероборони, то вони не мають права вручати повістки на блокпостах і можуть супроводжувати зазначених вище осіб", - наголосили фахівці.

Нагадаємо, додатковому призову бути? Данілов розповів, чого очікувати від мобілізації в Україні

Раніше ми писали про те, що посилення мобілізації в Україні: кого можуть закликати в першу чергу

Як повідомляв Знай.ua, з'явитися всім військовозобов'язаним: адвокат розповів, чи варто переживати, коли викликають у ТЦК без повістки