Небо над нашими головами може дивувати несподіваними явищами, деякі навіть важко повірити. Одне з таких небесних чудес-дірявих хмар.

Про них розповіли у Харківському регіональному центрі з гідрометеорології.

Який вигляд має явище? У поодиноких випадках, у досить однорідному полі високо-купчастих, перисто-купкових і іноді шарусто-купових хмар виникають просвіти з рівними краями у вигляді кола або овалу. У центрі цієї області помітні тонкі смуги падіння кристалів льоду як ниток, схожих на скупчення павутинок.

Скрін, Facebook kharkivmeteo
Скрін, Facebook kharkivmeteo

Виглядає це незвичайно, але нічого дивного в такому явищі немає: для утворення досить низьких температур і однорідних хмар.

Популярні новини зараз
Знадобиться тільки картопля і яйце: рецепт простої та бюджетної страви на вечерю "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

"Але що виступає джерелом появи ядер кристалізації в однорідній хмарі? Найчастіше спостерігається спонтанне утворення ядер кристалізації, але іноді до цього явища мають пряме відношення літаки, які є постачальниками таких ядер. У будь-якому випадку, ці хмари не прив'язані до конкретних географічних регіонів, і їх можна побачити в будь-якій точці Землі, головне, щоб склалися необхідні умови для їх формування" , - додали метеорологи, зазначивши, що такі "дірки" у хмарах добре простежуються навіть із супутників.

Скрін, Facebook kharkivmeteo
Скрін, Facebook kharkivmeteo

Вперше задокументувати появу хмари з «діркою» вдалося у листопаді 1985 року над штатом Флорида (США). Хмари, якими проілюстровано повідомлення, були сфотографовані у різних куточках планети.

Скрін, Facebook kharkivmeteo
Скрін, Facebook kharkivmeteo

Нагадаємо, що завірюхи і низькі температури: синоптики спрогнозували, що ця зима буде холоднішою за минулу.

Раніше ми повідомляли, що снігу не буде, приповзуть отруйні павуки та змії, а дощі стануть зливами: якою буде погода в Україні вже незабаром.