Великий піст є особливим часом у житті Церкви та людей. Адже це час більш тривалої молитви, обмеження себе у всіх сферах життя, час уважного ставлення до свого духовного стану.

Як правильно провести Великий піст і не перетворити його на півтора місяці важкої та безглуздої дієти пояснимо нижче. Зазначимо, що у 2024 році Великий пост розпочнеться 18 березня та завершиться 4 травня.

Десять головних правил Великого посту:

1. Радіти. Не треба постійно переживати, як я проведу піст і як можу прожити без того чи іншого. Тут важливо повірити та постійно пам'ятати про Бога.

2. Постійно молитися. Молитві варто приділити трохи більше часу, ніж зазвичай. У дорозі послухати чи почитати Псалтир. З численними величезними спокусами корисно боротися саме молитвою.

Популярні новини зараз
Були гроші і не стало: банкомати ПриватБанку дивують "фокусами" при знятті готівки Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками Київстар раптово змінює тарифи: що стосується всіх абонентів
Показати ще

3. Храмова молитва. Відпочити від щоденної метушні допоможе храм. Варто перед або після роботи зайти хоча б на частину служби — це налаштує позитивний лад.

Великдень, фото: Unian
Великдень, фото: Unian

4. Покаяння. Саме для покаяння нам і потрібен час Чотиридесятниці. Якщо не збираєшся каятися, не варто починати і постити, це буде марною витратою здоров'я.

5. Слідкуйте за здоров'ям. Якщо під час посту виникають проблеми із самопочуттям, ступінь помірності слід негайно обговорити з духівником. Про піст не може йтися, якщо людина має хвороби, пов'язані зі шлунком або обміном речовин.

6. Дивіться у тарілку. Не варто враховувати поведінку та харчування інших під час Великого посту. По-перше, ви не знаєте особливостей роботи їхнього організму. По-друге, це справа виключно тієї іншої людини.

7. Не думайте про їжу. Адже Великий піст лише найменшою мірою про зміну режиму харчування. За Великий піст прийнято читати цілком Євангеліє. Також у цей період у храмах щодня читається Старий Завіт. Недаремно буде шанувати Святих Отців.

Великий піст, кадр з відео
Великий піст, кадр з відео

8. Поспішайте робити добро. Як зазначають священнослужителі, добре поєднувати зменшення інтересу до вмісту чужих тарілок зі збільшенням уваги до ближніх загалом. Тобто зосередження на власному духовному стані не повинно перетворюватися на байдужість до оточуючих. Варто виховувати любов до Бога і любов до ближніх.

9. Людинолюбство без людиноугоддя. Добре ставлення до ближніх іноді обертається до нас неприємною стороною: людиноугоддям. Насправді, жодного хорошого відношення тут немає. Натомість є власна слабохарактерність та залежність від чужої думки.

10. Іти за Христом. Потрібно пам'ятати, навіщо існує цей період. Це передусім час зосередженого очікування Світлого Христового Воскресіння.

великий піст
великий піст

Нагадаємо, що Великдень у 2024 буде пізнім , а значить і Масляну треба почекати: дати свята та головні традиції.

Раніше ми повідомляли про 2 молитви, щоб ваш Ангел-Хранитель вас почув: для захисту та здоров'я.