Останні зміни у "Положенні про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України" відчинили двері для можливої ​​мобілізації громадян, які страждають від алкогольної чи наркотичної залежності.

Цією інформацією поділився виконавчий директор української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко в інтерв'ю телеканалу "Київ 24".

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

За його словами, ці зміни викликали критику у зв'язку з мобілізацією осіб, які зловживають алкоголем або наркотиками, але у яких цей стан поки що оцінюється як легкий:

"Особи з різними видами залежностей визнаються придатними або тимчасово придатними за цією класифікацією. Їх, швидше за все, направлятимуть до небойових підрозділів. Це служба тилу, забезпечення логістичної допомоги і навіть медична допомога."

Популярні новини зараз
Пил, грози, спека і навіть бурі: синоптики попередили українців про аномальну погоду влітку Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло
Показати ще

Відповідно до нових правил військово-лікарської експертизи, особи з різними формами залежності можуть бути визнані придатними або тимчасово придатними для військової служби.

Проте, найімовірніше, такі громадяни будуть направлені до небойових підрозділів, які займаються забезпеченням логістичної та медичної підтримки, а також іншими службами тилу.

Нагадаємо, скільки коштує ігнорувати військовий борг? Штрафи вже досягають божевільних меж

Раніше ми писали про те, що роми на Закарпатті штурмували ТЦК, довелося відкривати вогонь: відповідь поліції

Крім того, Знай.ua повідомляв, екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та стареньких як "страховку": "Є ще один варіант..."