ТЦК змінюють методи пошуку: що потрібно знати

ТЦК запроваджує нові методи пошуку громадян, які ухиляються від мобілізації. Наразі сервіс "Оберіг" використовує різні реєстри, щоб зібрати інформацію про військовозобов'язаних, включаючи реєстр платників податків.

Таким чином, представники ТЦК можуть встановлювати контакт з роботодавцем громадянина, який ухиляється від мобілізації, і організовувати його залучення до військкомату.

Заступник керівника мобілізаційного відділу ТЦК Солом'янського району Києва, підполковник Павло Литвин, пояснив, що раніше паперовий облік військовозобов'язаних мав суттєві недоліки, оскільки хоча людина формально перебувала на обліку, у представників ТЦК не завжди була достатня інформація, щоб знайти її.

ТЦК та поліція перевіряють маршрутку
ТЦК та поліція перевіряють маршрутку

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Відключення електрики понад 4 години: енергетики пояснили причини

Через дефіцит електроенергії українці змушені переживати тривалі перерви у подачі світла, які можуть тривати понад чотири години, навіть незважаючи на заплановані графіки енергопостачання.

Сергій Коваленко, генеральний директор компанії-постачальника електроенергії YASNO, розкриває, що існують три типи зон у графіках енергопостачання: темно-сіра (коли електроенергія абсолютно відсутня), світло-сіра (коли енергія постачається, але обсяги недостатні) та біла (гарантована наявність) світла). Для збереження балансу між попитом та пропозицією, іноді необхідно відключити споживачів у світло-сірих зонах.

Це може бути несправедливим, але слід розуміти, що це необхідний захід в умовах обмежених ресурсів. Важливим є розуміння з боку споживачів, тому генеральний директор закликає до терпіння у складні моменти.

Українці без світла, фото: Facebook
Українці без світла, фото: Facebook

Банківська таємниця більше не таємниця: всю інформацію про ваші гроші розкриють

Верховна Рада ухвалила рішення, що дозволяє розкривати банківську таємницю. Згідно із законопроектом №9235, банки отримають право надавати дані про фінансові операції українців на запити Міністерства юстиції чи нотаріусів.

Ці зміни, як стверджують у пояснювальній записці до законопроекту, необхідні для здійснення заходів щодо розшуку майна осіб, до яких застосовано санкції, та для забезпечення виконання рішень суду щодо заборони політичних партій.

За цей законопроект проголосували 228 народних депутатів у першому читанні. Він передбачає розкриття банківської таємниці на запити від Міністерства юстиції для розшуку майна, коштів та інших активів, а також на запити нотаріусів для встановлення опіки над майном осіб, визнаних безвісно відсутніми або зниклими безвісти.

Термінал ПриватБанку. Фото: скрін youtube
Термінал ПриватБанку. Фото: скрін youtube

Нові тарифи на електрику зроблять тролейбуси розкішшю: як зміниться ціни на проїзд

У зв'язку із подорожчанням електроенергії зміняться тарифи на проїзд у міському електротранспорті. Поки що такий анонс зробили лише для мешканців Івано-Франківська.

Як зміняться ціни на проїзд у тролейбусах, розповів міський голова Руслан Марцінків в ефірі телеканалу "Вежа".

З 1 червня в Україні зросте ціна на електричну енергію. Це завдасть одразу кількох ударів по гаманцях громадян. Наприклад, в Івано-Франківську вже готуються переглянути тарифи на проїзд у міському електротранспорті.

Тролейбус. Фото: скрін youtube
Тролейбус. Фото: скрін youtube

Українцям можуть списати борги: хто може розраховувати на "милість"

В умовах війни та економічної кризи український уряд та банки вживають заходів для підтримки населення. Одним із таких заходів є можливість прощення боргів для певних категорій громадян.

У складних життєвих ситуаціях, коли людина не може погасити кредит, постає питання можливості списання боргу.

Це звільнення боржника від обов'язку повертати кредитні кошти та оплачувати накопичені відсотки. Рішення про списання приймає кредитор і можливо.

Списання боргів банками
Списання боргів банками