Згідно з Сімейним кодексом, прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати та батько мають різні прізвища, вони можуть самі обрати прізвище для дитини. Дитині також можуть дати подвійне прізвище, з'єднавши прізвища обох батьків.

Зміна прізвища дитини є важливим кроком, який може бути обумовлений різними життєвими обставинами. Це може бути результатом зміни сімейного статусу, бажання створити єдине родинне ім’я або інших особистих причин.

Чоловік з дитиною / фото: Pinterest
Чоловік з дитиною / фото: Pinterest

Батьки мають можливість змінити прізвище дитини в таких випадках

  1. Якщо обоє батьків змінюють свої прізвища, прізвище дитини до 7 років змінюється автоматично. Якщо дитині 7 років або більше, потрібна її згода
  2. Якщо прізвище змінює один із батьків, прізвище дитини можна змінити за згодою обох батьків та дитини, якщо їй 7 років або більше
  3. Якщо один із батьків помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісти зниклим, зміна прізвища можлива за заявою іншого батька.

Для зміни прізвища необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Громадяни, які проживають за кордоном, можуть подати заяву до дипломатичного представництва або консульської установи України.

Дитина з телефоном / фото: Pinterest
Дитина з телефоном / фото: Pinterest

Популярні новини зараз
Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще

Необхідні документи:

  • заява про зміну прізвища дитини,
  • паспорт,
  • свідоцтво про народження дитини,
  • інші документи, необхідні для розгляду заяви.

Розгляд заяви триває до трьох місяців у ДРАЦС, або до шести місяців у дипломатичному представництві чи консульстві України.

Нагадаємо, відключення світла доб'ють навчальну систему в Україні: онлайн "кульгає" вже зараз

Раніше ми писали про те, що від мобільних садків до мови жестів: освіту в Україні чекають великі зміни

Вам буде цікаво дізнатися проблем не оберетесь: українцям розповіли про оплату аліментів – не припускайте цієї помилки