Українці, які вимушено виїхали за кордон, стають легкою мішенню для російської пропаганди.

Багато хто отримує інформацію з російськомовних джерел і в результаті вірить у викривлену картину ситуації в Україні, повідомляють у LIGA.net.

Про це розповіла директорка Інституту демографії Елла Лібанова. Вона наголосила, що навіть у країнах, де російське ТБ заборонене, залишаються соцмережі, де активно поширюється ворожий наратив.

Російське ток-шоу, фото: скріншот з відео
Російське ток-шоу, фото: скріншот з відео

"Інформація, яку вони читають, часто не відповідає дійсності. Люди думають, що в Україні все значно гірше, ніж є насправді" - зазначила демографиня.

Популярні новини зараз
До 3000 гривень щомісяця: українцям в липні почнуть нараховувати гроші на карти – хто отримає Паспорт книжечку доведеться міняти? Українців із російською мовою у документі попередили Квартиру можуть визнати безхазяйною: українцям анулюють право власності на житло - кому приготуватися Прогноз приголомшив і цивільних, і військових: вчені назвали дату завершення війни в Україні
Показати ще

Саме росія через свої інформаційні канали цілить у слабкі місця — емоції, страхи, тривоги. І часто досягає свого. Водночас багато українців за кордоном починають думати, що їх тут вважають зрадниками. Це помилкове переконання, яке лише шкодить єдності.

"Ніхто не вважає їх ворогами. Вони поїхали, бо боялися за дітей. Це нормально" — каже Лібанова.

"Їх присутність тут не завжди була б корисною, бо держава повинна була б шукати їм роботу, житло, школи. А за кордоном це все забезпечує країна, яка їх прийняла. За що їх звинувачувати?" - І додає.

Також вона пояснила, що багато з тих, хто міг би працювати, фізично не можуть цього зробити — через дітей чи інші обставини.

Дитина на клумбі / фото: Pixabay
Дитина на клумбі / фото: Pixabay

"Дитину 5 років ви залишите саму вдома?" — риторично запитує демографиня.

Саме росія розв’язала війну ще у 2014 році, коли Україна тільки почала ставати на ноги після розпаду СРСР. Замість розвитку — кров, втрати і захист. Саме тому важливо не мовчати, підтримувати ЗСУ, донатити й волонтерити. Бо боротьба йде не тільки на полі бою, а й в головах.

Раніше ми повідомляли, через TikTok поради військові можуть загриміти до в'язниці: яка схема шириться мережею?

Фейки та вороже ІПСО: у ЗСУ пояснили скандали з ТЦК - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, російська пропаганда знову "звільняє" Буданова, - блогер.