На тлі постійних розмов про зростання цін у січні 2026 року українські споживачі отримали рідкісну нагоду для оптимізму — вартість яєць пішла вниз, пише Life.kyiv.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПричому йдеться не про статистичні звіти, а про реальні цінники у популярних супермаркетах, куди щодня заходять жителі. Насамперед зниження торкнулося нефасованих яєць, які давно вважаються найдоступнішим варіантом для сімейного бюджету.
Що відбувається з цінами в АТБ
У мережі АТБ десяток нефасованих яєць коштує 47,80 грн, тобто 4,78 грн за штуку. Ще за кілька тижнів раніше ситуація виглядала інакше:
- 8 січня ціна становила 4,99 грн. за яйце;
- у середині грудня – 6,79 грн за штуку.
Таким чином, за місяць вартість одного яйця знизилася більш ніж на дві гривні — помітна різниця для повсякденного попиту.
Фасовані яйця залишаються дорогими
Зовсім інакше виглядає ситуація із фасованими яйцями категорії С1. За даними фінансового моніторингу, середня ціна упаковки утримується у діапазоні 80–84 гривні. Навіть найбюджетніша пропозиція в АТБ коштує покупцеві майже 69 гривень, а без знижки — більш ніж 76 гривень.
Різниця між фасованими та поштучними яйцями очевидна: обираючи нефасований варіант, покупець заощаджує понад 20 гривень на десятці, що еквівалентно кільком додатковим яйцям без доплати.
Ціни в інших торгових мережах
Зниження вартості спостерігається у АТБ. Станом на 10 січня аналогічну динаміку зафіксовано і в інших супермаркетах:
- «Варус» – близько 4,79 грн за штуку;
- «Ашан» — 4,90 грн;
- "Фора" - 4,69 грн;
- «Новус» — 4,99 грн.
Лише в магазинах преміального сегменту ціни залишаються значно вищими, що традиційно пов'язане з їхньою ціновою політикою. У більшості мереж здешевлення відбулося протягом кількох останніх днів, що вказує на загальноринкову тенденцію.
Чому яйця дешевшають, незважаючи на інфляцію
На перший погляд, ситуація виглядає парадоксальною: офіційні дані свідчать про зростання споживчих цін у січні майже на 1% порівняно з груднем. Проте розбіжність пояснюється методикою підрахунків.
Статистика здебільшого враховує брендовані фасовані товари, тоді як ринок поштучних яєць реагує швидше. На нього впливають сезонне збільшення пропозиції, спад попиту після свят та активна конкуренція між торговими мережами. В результаті «реальна ціна для покупця» може суттєво відрізнятись від сухих цифр звітів.
Чи надовго збережеться зниження
Експерти не радять сприймати поточні ціни як довгострокову тенденцію. Швидше за все, йдеться про тимчасову корекцію після святкового періоду, пов'язану зі збільшенням пропозиції та спробою ритейлерів утримати покупця. Вже навесні ринок знову може повернутися до зростання цін з урахуванням інфляційних факторів.
Проте січень 2026 року несподівано приніс жителям столиці невелику, але приємну новину: яйця в супермаркетах стали доступнішими, особливо при покупці поштучно. Найвигідніші пропозиції зараз пропонують АТБ, «Фора» та «Варус».
Це рідкісний випадок, коли уважний покупець справді може порадіти ціннику, хай і ненадовго.
Раніше "Знай" писав, що українцям готують новий удар по гаманцях.
Також повідомляли, що якісь продукти в Україні подешевшають найближчим часом.
Крім того, розповідали, що для частини споживачів скоригують вартість опалення.