У місті Білгород-Дністровський планують переглянути тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Ініціатором змін виступило КП "Білгород-Дністровськводоканал", відповідну інформацію оприлюднили на офіційному сайті міської ради.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩе у листопаді минулого року вартість послуг у місті знизили приблизно на 4%. Однак тепер підприємство заявляє про необхідність нового коригування через зростання витрат на забезпечення роботи систем водопостачання та каналізації.
Як зазначено у пояснювальній записці, наразі діють тарифи, затверджені рішенням міської ради від 18 грудня 2025 року. З початку 2026 року жителі міста платять:
- 44,14 грн за кубометр – за централізоване водопостачання;
- 43,06 грн за кубометр – за централізоване водовідведення.
За підрахунками підприємства, чинні тарифи вже не покривають реальні витрати на надання послуг. Саме тому пропонується їх підвищити – у середньому приблизно на 24%.
Необхідність перегляду тарифів пояснюють кількома економічними чинниками. Серед основних причин називають:
- подорожчання електроенергії;
- збільшення прожиткового мінімуму;
- зміни у законодавстві;
- зростання вартості паливно-мастильних матеріалів.
У разі ухвалення нових розрахунків тарифи можуть суттєво зрости. Зокрема, централізоване водопостачання пропонують підвищити з 44,14 грн до 55,72 грн за кубометр, а водовідведення – з 43,06 грн до 52,39 грн за кубометр.
Раніше портал Знай повідомляв, газ стрімко дорожчає: над гаманцями українців нависла реальна загроза.
Також наш портал інформував, тариф може подорожчати майже вдвічі: комуналка виверне кишені українцям.
Крім того, ми писали, в Україні хочуть підвищити тарифи на світло: коли та на скільки.