Львів’янин Юрій Краєвський четвертий рік поспіль дивує сусідів своєю творчістю і непосидючістю. 80-річний чоловік розмалював частину фасаду багатоповерхівки і облагородив прибудинкову територію, створивши там атмосферу древнього Львова.

Ще кілька років тому прибудинкова територія багатоповерхівки на Левандівці – одному зі "спальних" районів Львова, відлякувала своєю непривабливістю і нею ніхто особливо не переймався – сміття, обписані лайливими словами стіни.

Сьогодні ж перехожі зупиняються, щоб роздивитись оборонні фортеці, Глинянську браму, церкви, вітряки, відтворені літнім львів'янином, якого сусіди мило кличуть "наш дідусь", при цьому називаючи його "королем Левандівського стріт арту".

Популярні новини зараз

Українське "Дизель Шоу" продалося каналу країни-агресора: скоро прем'єра

Дорофєєва вагітна? Надя в одному халаті помчала вночі за оселедцем

Каменських нарешті показала дитину - дівчинка її копія, Потап щасливий: "Люблю обох"

Раптово загинув український ведучий: не прожив і половину віку, колеги побиваються

Показати ще

Стіни і всі зроблені пенсіонером вироби розмальовані у різних кольорах, найбільше синього, зеленого, білого і червоного. Матеріали, з яких створив свій "стародавні Львів" пенсіонер познаходив у себе вдома та на смітниках. Дошки, пластикові і дерев’яні ящики, залишки кераміки, бляха, цегла і каміння – все йде в роботу у художника-самоука. До слова, за освітою Юрій Краєвський механік з обробки деревини, працював на меблевому виробництві.

"Де щось бачу цікаве на смітнику, що можу використати у роботі, то несу сюди. А ідеями мене надихає Львів. Страшенно люблю історію, цікавлюсь історією будівництва, зародженням Львова. Якби стіни у Львові вміли говорити, ми б таке почули. Я ходжу містом, роздивляюсь архітектуру, запам’ятовую і фотографую. Потім все це відтворюю на стінах і прибудинковій території. Назвав, як і район, де проживаю, "Левандівський дворик", в якому причаївся древній Львів. Я із задоволенням працюю, а ще більше радий, що це подобається людям", – розповідає Юрій Краєвський.

За його словами, все почалося в 2014 році, коли пенсіонер замінив вікно у квартирі і вирішив розмалювати навколо стіну. Тепер щодня він виходить на вулицю і творить кольоровий світ для себе і сусідів.

Планів на літо у львівського пенсіонера чимало: продовжить розмальовувати стіни на будинку і облагороджуватиме територію фортифікаційними спорудами.

Фарби Краєвський спочатку купував сам, зараз йому допомагають і сусіди, які часто просять розмалювати стіни навколо їхніх під'їзду.

"Планую малювати далі будинок. Підходив до мене молодий чоловік і просив, щоб намалював на його будинку щось. Говорив, що "ми заплатимо", а хіба вся справа в оплаті. Головне - бажання, роблю для того, щоб подобалося людям, а особливо дітям, щоб діда традицію продовжували і знали, що все залежить від людини, як їй живеться. Треба людей зацікавити, щоб і їм хотілося змінити свій двір, зробити кращим наше місто", - зазначив львівський художник-самоучка.