У Сполучених Штатах аналітики розробили план, який допоможе звільнити тимчасово окуповані території Донбасу від російських бойовиків.

У статті видання Bloomberg йдеться про розробку Вашингтонського аналітичного центру Гудзонського інституту. Автор статті зазначає, що план фахівців обійшов "всі звичайні пастки".

"Якщо його впровадити, він, мабуть, дасть найправдоподібнішу надію на прорив", - стверджує автор.Бершидський пояснює, що план Інституту, складений колишнім співробітником Департаменту політичних справ ООН Річардом Гоуеном, побудований на припущенні, що ООН - єдина організація, прийнятна і для Росії, і для України в якості посередника.

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть отримати надбавку 500 грн після індексації: кому взагалі не пощастить Оплата за розподіл газу зміниться: хто вже в лютому буде платити інакше Повернення переплати за газ: як українцям погасити борги новому постачальнику Як в Україні збільшити пенсію: всім, хто працював до 2000 року, розповіли важливий аспект
Показати ще

План Гоуена передбачає створення під егідою ООН середньої величини міжнародного збройного формування - в складі приблизно 20 000 солдатів (що наполовину менше за контингент, спочатку відправлений НАТО в Косово)."Передбачається, що набирати військовослужбовців в це формування слід не з країн-членів НАТО, а з досвідчених миротворців Латинської Америки, солдатів колишніх радянських держав, не ворожих ні до України, ні до Росії (таких, як Казахстан або Білорусь), і контингенту нейтральних європейських країн, як Швеція, Фінляндія або Австрія", - сказано в матеріалі.

Відзначається, що війська повинні бути розміщені по всім самопроголошеним "народним республікам", в тому числі по кордону з Росією, де вони виступали б як "війська прикриття", що стримують російські вторгнення."Вони б також ізолювали війська і озброєння проросійських повстанців "в безпечних базах, які є першим кроком до демобілізації або відновленню невійськових ролей". Це збройне формування подбало б про будь-які стихійні атаки з будь-якого боку", - пише Бершидський.

Він додав, що це збройне формування підтримувалося б великим поліцейським контингентом, який охороняв би світ під час виборів.

"Організація виборів і забезпечення їхньої свободи і справедливості, а також пом'якшення реінтеграції контрольованих повстанцями регіонів на Україну мали б вимагати, крім того, зовнішньої цивільної адміністрації, керованої спеціальним представником генерального секретаря ООН", - підкреслює журналіст.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Проти Путіна повстав цілий материк.