Анексія Криму і збройна агресія на сході України були не "індивідуальним божевіллям" російського президента Володимира Путіна, а "колективним божевіллям" всієї країни.

Таку думку висловив російський філософ і публіцист Максим Горюнов. Про це він розповів в інтерв'ю "Обозревателю".

Відповідаючи на запитання, чи залежить припинення російсько-української війни особисто від Путіна, він зауважив: "Думаю, що і початок не сильно від нього залежав".

Публіцист пояснив: "Росіяни насправді хотіли повернутися в імперію. Якщо ми подивимося на те, яким неймовірним попитом користувалися великодержавні ідеї навесні 2014 року, стане зрозуміло, що Крим - це не індивідуальне божевілля президента Росії, а колективне божевілля країни. Золотий двоголовий орел, триколор, грім перемоги та інші "радощі" російського минулого - росіянам хотілося б повернутися в часи, коли вони мали вплив".

"Точно так само як і угорці, що сумують за великою Угорщиною, і іспанці, що сумують за своїми заокеанськими колоніями, і серби, що сумують за Югославією", - додав Горюнов.

Популярні новини зараз

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Ольга Фреймут похвалилася люксовим автомобілем, мріяла з дитинства: "Одна на все місто"

Показати ще

За його оцінками, сьогодні, через майже чотири роки з початку агресії Росії проти України, не можна сказати, що "імперський порядок денний себе вичерпав і до росіян повернувся розум".

Як повідомляв портал "Знай.ua", росіяни черговий раз зганьбилися своєю рабською психологією: москвичі розкритикували США за введення санкцій проти російських олігархів і чиновників.