В цей день, рівно 48 років тому, людина зробила перший крок на поверхні Місяця. Корабель «Аполлон-11» стартував 16 липня 1968 року. І через 76 годин він досяг орбіти Місяця. В екіпажі корабля було три людини: командир Ніл Армстронг, пілот командного модуля Майкл Коллінз, пілот місячного модуля Едвін Олдрін. Посадка корабля на Місяць стала однією з найважливіших подій в історії.

«Аполлон-11»: як це було

Головною метою експедиції була успішна посадка на поверхні Місяця і повернення на Землю. І все це у команди "Аполлона-11" вийшло кращим чином.
20 липня, в 20.17 місячний модуль корабля "Аполлон 11" зумів здійснити м'яку посадку на поверхні супутника Землі. У цей момент Ніл Армстронг передав: «Х'юстон, говорить База Спокою. "Орел" сів».
Сам космічний корабель був розділений на дві частини: командну (позивний "Колумбія") і місячну (позивний "Орел"). Перший був призначений для польоту в космосі і виведення астронавтів на орбіту Місяця. А другий – безпосередньо для посадки на Місяці і зльоту звідти.
Планувалося, що місячний модуль повинен буде здійснити посадку в автоматичному режимі, але командир Ніл Армстронг вирішив, що це буде неправильно і здійснював посадку в напівавтоматичному режимі. Він мотивував свій вчинок не героїзмом, а швидше тим, що робот може вибрати не найвдаліше місце для безпосередньої посадки. Тому останні 200 метрів польоту Армстронг вручну керував посадкою місячного модуля "Аполлона-11".
Після цього, в першу чергу астронавти провели імітацію польоту до Місяця. Далі перевірили справність усіх систем і вирішили виходити з модуля.
21 липня 1969 року нога вперше ступила на поверхню Місяця. І в цей момент прозвучала легендарна фраза: "Цей маленький крок однієї людини означає гігантський стрибок для людства".

«Аполлон-11»: святкування події

Своє повернення на Землю «Аполлон-11» почав 22 липня. І через два дні командний відсік корабля приводнився в Тихому океані. Відразу ж після вдалого приземлення всі учасники експедиції були поміщені в карантин. Через 18 днів були організовані урочисті зустрічі. Нагадаємо, що сьогодні ми відзначаємо річницю польоту «Аполлона-11» на Місяць.

Популярні новини зараз

Біля Туреччини потонув російський корабель з українцями на борту: є загиблі

Наречена Розенка Лебідь показала соски і круглий животик: "Уже не влазять"

Тоня Матвієнко в купальнику показала всім свої хащі, Арсен не проти

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила розкішні груди в прозорому бюстгальтері: "Завжди так виглядаю"

Показати ще