Випускні бали стали ще більш марнославні

На носі місяць травень, а це значить, що наближається улюблена пора школярів і ненависний час для батьків - випускні. Цікаво, що феєричне прощання тепер влаштовують не тільки зі школою, але і з дитячим садом і навіть із четвертим класом.

Очолюють рейтинг найдорожчих випускних 11-класники. У Києві батьки "викидають" тисячі доларів на те, щоб дитина "гідно" попрощалася зі школою. В інших містах країни відсвяткувати випускний можна трохи дешевше, пише "Політека".

Але сума, яку необхідно витратити за різні стрічки, букети, запрошення, хореографів і т. д., все одно залишається вражаючою.

"Начебто спочатку суми озвучувалися адекватні. Але потім понеслося: на те 30 грн, на те100 грн. Протягом року здаємо по 1200 грн (120 грн в місяць) на хореографа, який ставить дітям танець на останній дзвінок. Плюс замовили стрічки, дзвіночки, букети, цукерки, запрошення, грамоти та іншу єресь типу подарунка школі і конвертів... Окремо зібрали на однакові спіднички дівчаткам і метелики хлопчикам. Вже здали по 3000 грн, а витрати на сам випускний не рахували— це окрема сума буде", — ділиться своїми враженнями одеська мама.

Для "випускників" 4-х класів тепер теж влаштовують святкування. Мотивують тим, що і викладачів незабаром стане багато, а не один, і деякі діти перейдуть в іншу школу.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська з дітьми розповіла про стосунки з колишнім чоловіком: "Не маю ярого бажання бачитися"

Михайло Добкін оскандалився "фронтовою" кашею 9 травня

Олена Кравець з "Кварталу 95" кардинально змінила професію: "Неймовірний кураж"

Катерина Кухар похвалилася дитячим фото і розповіла, в кого вдалася такою красивою: "Порода видна"

Показати ще

Навіть тут батьки повинні витратити купу грошей.

"На випускний з 4-го класу сказали всім скидатися по 1 тис. грн. У цю суму входять солодкий стіл і вбрання: всі повинні шити однакові спідниці для дівчаток, сорочки і штани для хлопчиків", — розповідає тато з Миколаєва.

Дитячий садок не став винятком. Безкоштовно вас з нього тепер не "випустять".

"Квіти домовилися купувати оптом. Кухарям, двірнику, прачкам, першим вихователям, музруководителю по гілочці хризантеми спакували. Вихователям і няні заявлено купити по три троянди висотою 90 см. Керівництву теж по три троянди, але по 60 см у висоту. І це тільки випускний з садка! Яку нову країну будувати зібралися, якщо майже всі батьки вважають доречним з зібраної суми по 1 тис. грн дати кожному вихователю, логопеду і няні", — каже мама з Харкова.

Але і це ще не межа. Окрема тема – випускний в приватному садку.

"Попередньо потрібно здати 1 тис. грн. І це ще не все, так як обговорюється навіть кейтеринг у Феофанії. Мій син випускатися в цьому році не буде, ми вирішили ще на рік продовжити навчання, тому що він дуже маленький для школи. Я не бачу сенсу здавати гроші. Тим більше всі ці збори грошей на свята з розмахом — це спосіб батьків повипендрюватись один перед одним. Справа не в тому, що в мене немає грошей, але я принципово не хочу це робити, бо не бачу сенсу. У минулому році перед канікулами теж свято влаштували, здавали по 500 грн. Коли я висловилася проти — мене виключили з батьківського комітету", — поділилася одна з мам.

Ну а що Міністерство? Там багатозначно розводять руками, мовляв, ваші ж дітки, ви і збирайте гроші.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", школяр примчав на випускний з мигалкою і сиреною.