Користувачі соціальних мереж запустили новий флешмоб #faceofdepression, що в перекладі з англійської означає "обличчя депресії".

Справа в тому, що дуже часто родичі та друзі, а також ті, до кого пригнічені люди звертаються за допомогою, пропускають важливі ознаки депресії і не вірять стражданням людині, тому що вона, на їхню думку, не виглядає хворою.

Ті користувачі мережі, які зіткнулися з депресією, почали публікувати свої знімки, аби показати: люди з цим діагнозом далеко не завжди виглядають сумними. Часто вони ховають свої справжні переживання саме за посмішкою і гучним сміхом.

"Ти не схожа на самогубця. Я пам'ятаю, як лікар сказав мені це, коли мені було 14, і я зізналася, що думаю про суїцид. Я пам'ятаю свою розгубленість після цих слів. А як я маю виглядати? В одній руці тримати упаковку таблеток , а в іншій - передсмертну записку?"

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

"У депресії. Ага, і тут у депресії".

"У депресії немає обличчя. Вона дуже жорстока, і часто в ті дні, коли я виглядаю "найменш" депресивною, я страждаю найсильніше. Існує стигма: аби твій біль сприймали всерйоз, треба виглядати пригніченим. Депресія - це ховатися в ліжку. Але разом із тим імітувати усмішку на людях. Депресія - це коли встаєш уже втомленим. Але разом із тим раптові спалахи енергії у спробах розважити себе. Депресія - це сльози, ненависть до себе і страх. Але разом із тим сміх і спроби підлаштуватися під суспільство. Депресія - це пітьма і холод. Але разом із тим "нормальне" життя і "повноцінне" функціонування. Не судіть - ви ніколи не знаєте, що людина приховує за посмішкою".

"15:00. 15:15 - після панічної атаки".

"На двох цих фотографіях він за шість і за два місяці до скоєння самогубства".

"Це моя донька напередодні того, як прокинулася у лікарні. Того вечора вона танцювала з батьком і виглядала так, ніби чудово проводить час. На щастя, вона вижила і вчиться боротися з депресією. Тоді їй було вісім років".

"Це мій 17-річний син прямо перед тим, як підійти до комп'ютера і подивитися, як правильно вішатися. Два дні потому він вчинив за цими інструкціями".

"Це мій хлопець за два тижні до того, як повісився. Ніколи цього не зрозумію".

Дивіться корисний ролик про депресію

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вдова соліста Linkin Park опублікувала його передсмертне відео.