З 2020 року зміняться правила в'їзду в Шенгенську зону. Зміни торкнуться тих країн, у яких діє безвізовий режим з Європейським союзом.

Про це повідомляє "Стіна". На даний час громадянам необхідний для в'їзду лише біометричний паспорт, квитки і документи, що підтверджують мету поїздки, терміни перебування і місце проживання. Вже за два роки знадобиться попередня авторизація в системі ETIAS.

Перед поїздкою в Європу необхідно буде заповнити на спеціальному сайті реєстраційну форму. У ній потрібно вказати своє ім'я, дату і місце народження, національність, паспортні дані та мету поїздки. Через 72 години заявнику прийде дозвіл або відмова у в'їзді.

Реєструватися необхідно буде раз у три роки людям у віці від 18 до 60 років. За це доведеться викласти 10 євро. ЄС планує витратити на впровадження системи ETIAS 212,1 мільйона євро з бюджету. Додатково на обслуговування піде 85 мільйонів євро.

Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ уже схвалив ініціативу. Зміни стосуватимуться близько 60 країн, серед яких і Україна.

Популярні новини зараз

Леонід Кравчук у реанімації підключений до ШВЛ - ЗМІ

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Водіям насторожитися: українців на дорогах ловитимуть по-новому, докладний список

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

"Взагалі ця пропозиція не нова. Єврокомісія працює над цим з 2008 року. Основна мета ETIAS - збір інформації про відповідність іноземних громадян подорожувати в ЄС і визначення, чи створюють такі мандрівники загрозу безпеці. Такі кроки робить ЄС у відповідь на підвищений ризик терористичних атак в європейських країнах", - пояснив член Комітету LIBE Майкл Боні.

ЄС практично не володіє інформацією про безвізових мандрівників. Нова програма дозволить заповнити цю прогалину і підвищить безпеку в Європі. Але систему ще повинен затвердити Європарламент. Лише після цього вона почне працювати.

З 1 січня 2018 року Україна планує ввести аналогічну систему для громадян Росії. Вони зможуть потрапити в країну тільки при наявності біометричних паспортів.

Як працює безвізовий режим України з ЄС

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, українці незабаром зможуть їздить без оформлення віз в іще одну країну.