У середу, 25 липня, Національний банк України змінив правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у зв'язку з набранням чинності Закону України "Про валюту і валютні операції". Так, нововведення дадуть можливість банкам надавати інформацію, яка містить банківську таємницю, при здійсненні валютного нагляду.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Уточнимо, що дані зміни затверджені постановою державного регулятора №82 від 20 липня 2018 року.

"Національний банк змінив правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у зв'язку з набранням чинності Закону України "Про валюту і валютні операції". Документ приведено у відповідність зі статтями 60, 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" , – сказано в публікації.

Варто відзначити, що банки зможуть надавати інформацію, що містить банківську таємницю, при здійсненні валютного нагляду, у разі запровадження регулятором заходів захисту відповідно до закону України "Про валюту і валютні операції".

Популярні новини зараз

Для українських пенсіонерів відкриють "особистий кабінет" та перерахують виплати: як це працюватиме

Пальчевський назвав єдину людину, до якої прислухається Зеленський: ″Це гарний вплив. І це нормально″

Степаненко голосно висловилася про весілля Петросяна з молодою коханкою: "Якщо це правда..."

Новий рік 2020 скасовується: синоптики прогнозують 31 грудня весну посеред зими

Показати ще

Постанова набирає чинності одночасно з дня введення в дію закону України "Про валюту і валютні операції".

Нагадаємо, що Національний банк підрахував, як багато прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну є "українськими", а не "іноземними". Так, НБУ оцінив обсяг ПІІ, здійснених за рахунок коштів вітчизняного походження в 2010-2017 роки. Мова йде про так звані round tripping інвестиції.

Як повідомляв портал Знай.uа, у разі світової економічної кризи в результаті торговельних війн між США і Китаєм долар в Україні буде коштувати більше 30 гривень.

Економіст Олександр Блінов підтвердив, що на сьогоднішній день існує напруга, яка посилюється зовнішньоекономічними відносинами між ключовими учасниками світової торгівлі: ЄС, Китай і США.

Також портал Знай.uа писав, що не варто поспішати і швидко розлучатися зі своїми старими копійками. Адже за деякі з них колекціонери готові викласти від кількох сотень до кількох тисяч гривень.