Національний банк України прогнозує збільшення і без того шалених темпів трудової міграції – принаймні, в найближчі 2-3 роки.

"У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить зростати, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати і продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію", - підкреслив директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук.

Скорочення кількості охочих виїхати за кордон ймовірне хіба що у середньостроковій перспективі, але це тільки в тому випадку, якщо рівень життя в державі хоча б на якусь частку покращиться. Поки що прогнози невтішні з однієї причини – зарплати України та Польщі досі нереально далекі один від одного.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік в обнімку зі спокусливою білявкою подражнив дружину після пологів: "Красунчики"

Іменинник принц Вільям накинувся на Меган Маркл зі звинуваченнями: "Відчуваю себе скривдженим і зрадженим"

50 років тому знайшли скіфську пектораль: що таїть в собі знаменитий артефакт

"Холостячка" Злата Огнєвіч у весільній сукні вирішила долю нового нареченого: "Тільки я, тільки ти..." 

Показати ще

"Дійсно, ми бачимо, що кількість людей, готових їхати на роботу за кордон, збільшується, і така оцінка є обґрунтованою і відповідає нашим очікуванням. Ми відзначаємо істотну різницю між рівнем заробітної плати в Україні та Польщі. Оплата приблизно вище в 3 рази і цю різницю не можна так швидко вирівняти", - додав Ніколайчук.

Впливає на еміграційний процес і неспокійна ситуація на Донбасі – сприйняття змінюється, мало хто вірить у повернення миру і тому вважає за краще швидше переїхати до ЄС та дати спокійне майбутнє родині.

Якщо ще кілька років тому "тікали" в європейські країни переважно мешканці західних регіонів, то тепер навпаки – переважає Схід. Через масовий виїзд на українському ринку почався суттєвий брак кваліфікованих кадрів і заповнити ці прогалини у профільних відомств не виходить.

"Тема мігрантів являється для нас серйозною причиною для занепокоєння, адже в такому масштабі, який ми спостерігаємо зараз, це, безумовно, вплине на наш потенційний ВВП. Ми порахували, що за останні 2 роки міграція привела до зменшення нашої робочої сили на 5-8%, не на постійній основі, але все ж. Раніше ми оцінювали зменшення в 3-4%, тому перегляд оцінки є дуже великим. Вплив на потенційний ВВП досить високий, особливо з огляду на те, що виїжджають найбільш працездатні громадяни. Значна кількість - близько 70% - це чоловіки. У віковому розрізі близько 35% - це емігранти до 30 років, і це стало тенденцією. Ще кілька років тому чисельність молодих емігрантів була значно нижча", - підсумував очільник департаменту.

Цікаво, що за статистикою минулого року, близько 35% українців відверто зізналися: мріють виїхати на постійне місце проживання за кордон – а це на 5% більше, ніж було у 2016-му.

Більше за все поривається до Європи молодь (від 18до 35 років)- 53%, найменше – люди літнього віку (50+) – лише 19%. Причини в основному однакові: кращі умови праці та життя (64%), бажання забезпечити дітей (34%), безробіття на батьківщині (23%), і нарешті – більш якісна освіта (12%).

Дивіться: Еміграція – їхати чи ні? Історія українця

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли подробиці працевлаштування та життя у Польщі.