Протягом останніх років кількість українських заробітчан у Польщі сягнула одного мільйона. І це тільки за офіційними показниками.

Про це повідомляє "Європейська правда".

З одного боку наші співвітчизники отримали можливість заробити собі на життя, а з іншого – своєю працею вони піднімають економіку сусідньої країни, а не власної, хоча й перераховують на батьківщину чималі суми.

Як зазначили у Національному банку Польщі, саме українці останнім часом суттєво вплинули на ринок праці та темпи інфляції. Припускають, що подібна динаміка утримається до кінця поточного року, адже тільки у 2016-му роботодавці видали 127 тисяч національних віз, за перше півріччя 2017-го – 94,8 тисяч.

Популярні новини зараз

Влад Яма здивував знімками "справжньої" Джамали: "Ще ніколи не виглядала так мужньо"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Нова пошта повідомила про зміни в оплаті посилок: списуватимуть автоматично

Показати ще

Левова частка наших громадян за кордоном володіють чималим досвідом, в середньому більшість із них виїжджали на заробітки мінімум 2-3 рази, а максимум – від 9-ти. Найбільша хвиля міграція почалася у 2014 році (41,3%), а останнім часом Польщу почали все частіше обирати для навчання (37,2%).

Наприклад, у Люблінському воєводстві середній вік українців - 21,8, у Мазовецькому - 38,7 років.

Деякі аргументують бажання покинути Україну складною політичною ситуацією – кількість охочих зросла від 3 до 13%, але 60% пояснили свої наміри вищою оплатою праці.

Як повідомляв портал "Знай.ua", румунські прикордонники затримали українського заробітчанина.