Після появи ідеї щодо скасування статусу АТО на окупованих територіях, з'явилася нова, не менш суперечлива – амністія для бойовиків. У такому законопроекті, якщо б він все таки з'явився, навіть формулювання було б некоректним, не кажучи вже про інші деталі.

Відповідну думку у коментарі Politeka висловив блогер Денис Казанський.

За його словами, слід зняти питання амністії з порядку денного взагалі, тому що у протилежному випадку поняття "сепаратист" буде невірним – його швидше доцільно змінити на інше:

"Тоді ці люди не сепаратисти. Давайте називати речі своїми іменами. Вони є колабораціоністами. А чи може державна зрада, колабораціонізм підпадати під амністію - спірне питання", - пояснив блогер.

Казанський запевнив, що подібні зміни намагалися просувати на голосування вже неодноразово, але шансів ніколи не було. Причина: у небажанні і неможливості створити окремий механізм, прописати умови:

"Щоб когось амністувати, потрібно спочатку його засудити. Я не думаю, що хтось там погодиться прийти на суд, бути засудженим і чекати, що його потім амністують. Там говорили, що ми повинні амністувати тих, хто не робив важких злочинів, а тих, хто їх здійснював - їм немає прощення. Але як ми можемо це встановити? Там немає органів, які це можуть встановити. Ми не знаємо, хто вбивав жителів, хто здійснював розправи над полоненими, хто обстрілював житлові квартали", - підсумував він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", кат Майдану засвітився в лавах бойовиків.