Ув’язнені, які перебувають у колоніях на підконтрольних бойовикам територіях Луганської та Донецької областей, стали безкоштовною робочою силою для них.

Як повідомляє DW, за даними Мін’юсту, загальна кількість виправних установ, де заправляють сепаратисти, – 29 (14 у Донецькій та 15 – у Луганській). На 1 листопада 2014 року в колоніях на непідконтрольній Україні території Донецької області перебувало 9511 осіб, а в Луганській - 6426.

Нові "господарі" створили на базі пенетенціарних установ табори примусової праці, де люди дуже тяжко працюють по 8-12, а то й по 16 годин на добу. Цю інформацію підтверджують у "Східній правозахисній групі".

За словами її керівника Павла Лисянського, ув’язнених змушують працювати на небезпечних вугільних шахтах, так званих "копанках", рубати дерева в лісі, робити металеві конструкції. При цьому грошей за свою роботу вони не бачать. Максимум, що можуть отримати, - п’ять цигарок у місяць.

Українське законодавство дозволяє працювати зекам не більше двох годин на добу, до того ж, лише за їх бажанням. Якщо працюють більше цього часу, їм повинні платити гроші.

Популярні новини зараз

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Відкрита сукня Тіни Кароль зрадницьки оголила складочки на боках: "Немає слів"

На Львівщині чоловік ліг під ніж і безслідно зник

Лазебна пообіцяла українцям надбавку до пенсії: хто отримає по 400 і 500 гривень

Показати ще

В ОРДЛО закони нашої держави, зрозуміло, не діють. Тепер у колоніях працювати повинні всі і багато. За відмову найчастіше відправляють в ізолятор.

За словами киянки, чоловік якої відбуває термін в одній з колоній в "ЛНР", в’язні виглядають жахливо. Вони настільки худі, що у них черепи як обтягнуті шкірою, а кістки проступають.

Більшість засуджених змушені працювати, аби уникнути конфліктів із адміністрацією. У протилежному випадку їх можуть побити й піддати тортурам.

Єдиний шлях порятунку цих людей від примусової праці - перевести їх у колонії на підконтрольній Україні території. Проте за роки війни так пощастило тільки 149 ув’язеним з "ДНР", в "ЛНР" цей показник нульовий.

Не відпускають сепаратисти й тих, хто відбув термін. Кажуть, закони України у них не діють. Насправді ж, їм вигідно утримувати людей у рабстві.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у російській колонії звів рахунки з життям 20-річний громадянин нашої країни.