У підконтрольному Україні селищі Новгородське Донецької області отруйний відстійник відходів Торецького фенольного заводу може дуже прорватися. Це призведе до евакуації десятків тисяч людей і тяжких наслідків для екології.

Відстійник знаходиться на лінії фронту за 3 км від окупованої Горлівки. Співробітники підприємства розповідають, що його глибина сягає 15 м. Всього в озері більше 300 тисяч тонн різних отрутохімікатів.

У кінці липня на березі озера утворилася тріщина. Співробітники підприємства зазначили, що 25 липня стався обстріл уже після узгодження "вікна тиші" для проведення робіт біля отруйного відстійника. Будь-яких осколків знайдено не було. "Вікно" закрилося 1 серпня і поки небезпеки для навколишнього середовища немає.

Але через військові дії і вибухи дамба озера починає осідати і її періодично необхідно досипати, щоб не було витоку хімічних відходів. Керівництво заводу стверджує, що витоків із озера в ґрунтові води не було.

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв попередив одеситів про "спекотний" серпень, окупанти будуть безжальні: "З води і повітря..." "Холостяка" із Топольським не буде? Григорій Решетник запропонував роль серцеїда Клопотенку: "Цілуватимуся з Юлею" На українців чекає важка осінь: економісти попереджають про зростання цін на хліб і зернові Головне за ніч, 7 серпня: Ердоган став на бік путіна, Дорофєєва показала волохатість, а добровольці з Кореї прийдуть в Україну
Показати ще

Водночас на заводі визнали, що аварія з витоком хімікатів у річку є найбільш небезпечним, але і найвірогіднішим розвитком подій. По річці Кривий Торець отруйні відходи потраплять у Сіверський Донець, потім у Дон і Азовське море.

Відзначається, що Міністерство з питань окупованих територій внесло Фенольний завод у групу потенційного ризику аж до евакуації людей. На дорозі до заводу чергує патруль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Ремонтні роботи проводяться в присутності українських військових і представників української сторони в СЦКК, які є гарантами безпеки.

Нагадаємо, українська армія поступово повертає контроль над територіями тимчасово окупованого Донбасу. За даними Операції об'єднаних сил, ситуація на Сході поки що грає на користь ЗСУ.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у соцмережі Facebook стрімко набирає популярності пост, у якому наміри Росії ввести миротворців на Донбас прирівнюють до Батуринської трагедії.

Користувач соцмережі Юрій Олегович порівняв сьогодення із трагічними подіями 310-річної давнини, коли в Україні відбулися масові страти. Пост викликав небувалий резонанс серед українців і набрав понад 5000 лайків і тисячі коментарів за п'ять днів.

Також Знай.ua писав про те, що скандально відомий російський неонацист і садист-шкуродер Олексій Мільчаков, який воював на Донбасі і в Сирії, відвідав окупований Росією Крим.