Заборона російської бухгалтерської системи на перший час ускладнить роботу держпідприємств.

Про це заявив президент Всеукраїнської громадської спілки "Палата аудиторів і бухгалтерів України" (ПАБУ) Олександр Бойко, пише УНН.

Як зазначив він, судячи з усього, заборона торкнеться, насамперед, підприємств державного сектору економіки та бюджетної сфери, в тому числі сфери оборони. Для приватного сектора систему заборонити не можуть, оскільки це право вибору суб'єктів господарювання.

При цьому Бойко підтримав заборону для підприємств оборони, оскільки, за його словами, це дійсно може бути небезпечно і порушувати національні інтереси безпеки нашої країни.

"Я впевнений, що через систему 1С можна отримувати дані, качати інформацію", - зазначив він.

Популярні новини зараз

На Львівщині зникла синьоока красуня в чорному пальто - десять днів жодної звісточки

Соломія Вітвіцька заговорила про рак слідом за Аллою Мазур: "Діагноз підтверджено"

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

На Львівщині чоловік ліг під ніж і безслідно зник

Показати ще

Водночас, фахівець вважає, що в Україні необхідно на законодавчому рівні розвивати ІТ-сферу, щоб в нашій країні з'явилася альтернатива системі 1С. Оскільки українські бухгалтерські програми, наприклад, Дебет-кредит поступаються 1С.

"Альтернативи за ціною і якістю поки немає, на жаль", - додав він.

Крім того, за даними президента ПАБА, сьогодні близько 80% приватних компаній користуються саме 1С, а у держсекторі бухгалтера працюють в інших програмах.

Але тим не менше, за словами Бойка, перший час підприємства будуть відчувати певний дискомфорт, крім того, це спричинить за собою додаткові витрати.

"На мою думку, потрібно було створити аналог 1С. Приміром, щоб його розробкою зайнялося держпідприємство, а потім підприємство акціонувати, після чого продукт можна було б продати і навіть відбити бюджетні кошти, вкладені на створення аналога", - підсумував експерт.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці відреагували на заборону 1С жартами про те, що вона зменшить шанси вести "чорну бухгалтерію".