Війна з Росією триватиме до тих пір, коли українці не перестануть ігнорувати її. Лише усвідомлення конфлікту допоможе Україні виграти протистояння на Донбасі.

Про це повідомив глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав Шевчук в ефірі телеканалу "Еспрессо". Він зазначив, що війни виграють не полководці або президенти, а саме народ.

Якщо до українців, за його словами, прийде розуміння того, що наша країна знаходиться в стані конфлікту. Глава УГКЦ сказав, якщо перекладати відповідальність за війну на чужі плечі і уникати "цієї страшної дійсності", то Україні не вдасться перемогти.

Крім того, за словами патріарха, війна є бідою №1 для України і не дозволяє країні успішно розвиватися.

"Війна - це біда номер один в нашому домі. Це щось, що не дає нам можливості вільно рухатися вперед. Сьогодні український народ дуже поранений. Думаю, що наслідки цієї війни ще не повністю проявилися. За даними міжнародного Червоного хреста і також за нашими даними , на окупованих територіях гуманітарна ситуація втричі погіршилася, порівняно з декількома попередніми роками. І не видно тенденції до поліпшення. Навіть більше, на Донбасі назріває колосальна екологічна катастрофа. через затоплення шахт отруюються грунтові води. Цілі регіони будуть позбавлені питної води ", - описав наслідки Шевчук.

Популярні новини зараз

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

У Києві діти намагалися скинути переляканого кота з вікна багатоповерхівки: жалібно нявкав і дригав лапками

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Показати ще

На переконання глави греко-католиків, щоб зупинити цю війну і перемогти в ній українці повинні говорити правду про Україну і на міжнародній арені. Він додав, що в Європі тема конфлікту на Донбасі відійшла на другий план через штучне замовчування. Шевчук заявив, що гібридна війна ведеться не тільки зброєю, а й неправдою.

Війну може виграти тільки народ

«Війну не може виграти ані полководець, ані президент. Війну може виграти тільки народ!» - переконаний Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Про це він сказав у програмі «Відкрита Церква». Його коментар про шляхи завершення війни на Донбасі дивіться в «Прямій мові».

Posted by Zhyve.tv on Thursday, 14 December 2017

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, журналіст і письменник Сергій Лойко висловив свій прогноз щодо війни на Донбасі і припустив, коли регіон залишать російські війська.