Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) пропонує створити "зони безпеки" навколо об'єктів інфраструктури, які забезпечують Донбас водою. Реалізації проекту заважає відсутність довіри між сторонами конфлікту.

Про це повідомив глава делегації організації Алан Ешліманн в інтерв'ю ZN.UA. Він зазначив, що уникнути екологічної катастрофи на Донбасі допоможе постійне функціонування насосних станції, які забезпечують водою населення регіону.

Глава делегації розповів, що в Донецькій області є величезні запаси хлориду, які використовують для очищення води. Якщо вони потраплять під обстріл, то це може стати причиною серйозної екологічної катастрофи. Вирішити ситуацію, за його словами, допоможе створення зон безпеки.

Їх необхідно організувати навколо фільтрувальних станцій на Донбасі, а також поблизу водопроводів. Ешліманн пропонує вивести з таких зон всі підрозділи і озброєння.

"Проблема, з якою ми стикаємося зараз, полягає в тому, що деякі такі об'єкти знаходяться безпосередньо на контактної лінії. Для кожної зі сторін конфлікту ці місця стратегічно важливі, а довіри між сторонами немає. Представники української влади заявляють, що ідея зі створення зон безпеки в принципі хороша. Точно таку ж відповідь ми отримуємо з іншого боку. Але коли ми починаємо говорити про конкретний об'єкт, то кожна сторона не вірить в те, що інша буде дотримуватися правил ", - пояснив представник МКЧХ.

Популярні новини зараз

Ані Лорак показала себе на заздрість Мурату: апетитні "бомбочки" під піджаком

Віктор Павлік відповів на чвари двох своїх жінок через квартиру одним відео: схопилися за пилку

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще

За його словами, необхідно використовувати такий механізм, який переконає обидві сторони, що зона безпеки буде поважатись.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, ремонтні бригади відновили водопостачання на Донбасі, але жителі Авдіївки все ще залишаються без газу.