Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляє, що понад 90% кримських татар на півострові «абсолютно проігнорували» російські вибори президента. Про це 19 березня він повідомив проекту Радіо Свобода "Крим.Реалії" під час акції під посольством Росії в Україні.

Чубаров також висловив сумнів з приводу заяв російської влади анексованого Криму про те, що явка на півострові перевищила 70%.

«Аналіз показує, що у 17 годині за місцевим часом, на виборчих дільницях явка виборців була близько 30%. Люди просто не йшли на вибори. Їх витягували, всіх», - зазначив Чубаров.

Він додав, що в Криму люди, які демонструють відсутність лояльності до дій Росії, «повинні бути готові до репресій кожен день». Активіст кримськотатарського національного руху Заїр Смедляєв також заявив, що в Криму проголосувало не більше 10% кримських татар.

У той же час "депутат Держдуми від Криму" Руслан Бальбек стверджує, як пишуть кримські ЗМІ, що явка на виборах президента Росії на півострові серед кримських татар перевищила 40%.

Як відомо, вибори президента в Росії відбулися 18 березня. Російська влада також провела голосування в аннексированому Криму, незважаючи на заперечення України та заяв міжнародних організацій і західних урядів про невизнання виборів на півострові.

За попередніми даними, Володимир Путін перемагає на виборах з рекордним результатом в 76,7% і стає президентом вже на четвертий термін. За даними російського ЦВК, в анексованому Криму за Путіна проголосували 71,6% виборців. Тим часом, Верховна Рада України має намір голосувати за невизнання виборів президента Росії.

Рефат Чубаров про явку кримських татар на виборах президента РФ

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", Путін розповів, що буде робити наступні шість років. Так, "новий" президент Російської Федерації заявив, що він буде працювати над внутрішнім порядком, розвитком економіки і оборонної галузі держави. Примітно, що Путін ні словом не обмовився щодо України і війни на Донбасі.