Минулого тижня в Україні ціни на бензин почали падати. Середні ціни на 95-й бензин впали нижче 30 грн.

Чи надовго це, як будуть змінюватися ціни далі? Ці питання хвилюють уми практично всіх автомобілістів.

Дати відповіді на деякі питання зміг директор спеціальних проектів Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

"За нашими прогнозами, ціни на нафту, нафтові котирування, а за ними і нафтопродукти будуть дешевше, ніж зараз, на протязі всього року. Є передумови для зниження цін на 5 або навіть на 8-10%. Якщо на кордоні нафтопродукти подешевшають на 8%, це означає, що десь на 80 копійок повинна знизитися ціна на бензин", – говорить Геннадій Рябцев.

"Якщо долар подешевшає ще на гривню, значить, ціна бензину повинна буде знизитися ще на 70-80 копійок. Тобто в цілому до середині весни можливе зниження цін на АЗС десь на 1 – 1,5 грн. І це якщо прораховувати тільки ціну на нафту", – говорить експерт.

Популярні новини зараз

Султан Сулейман з "Величного століття" стане багатодітним батьком, дружина Халіта Ергенча щаслива

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

63-річна мама Дана Балана вразила наречену сюрпризом: "На весіллі"

Показати ще

Де шукати ще більш дешевий бензин

Втім, настільки істотного зменшення цін на АЗС ми можемо і не побачити. Або навпаки: бензин може подешевшати навіть сильніше, ніж спрогнозував експерт, але, знову-таки, за цінникам АЗС ми це навряд чи помітимо. Причина криється в "особливості конкуренції" на нашому роздрібному ринку палива, говорить Геннадій Рябцев.

Справа в тому, що компанії воліють змінювати цінники на стелах далеко не відразу після того, як з'явилися економічні передумови для зниження цін, і тільки при мінімумі ризиків. Тобто – вкрай рідко. Зниження цін вони віддають перевагу в першу чергу закладати у знижки та бонусні програми. Тобто, як тільки з'являються економічні передумови для зниження цін на АЗС, компанії починають активніше вести програми лояльності. Збільшують знижки, дарують більше бонусів і т. д.

Як повідомляв портал "Знай.uа" фахівці проаналізували цінову політику на ринку автогорючего і порівняли ціни в різних європейських країнах.