Традиційно День міста в Білій Церкві святкується в першу суботу вересня, і в 2017 році це буде 2 число. Місту виповнюється вже 985 роки, що для України дуже пристойна дата. Знаходиться місто в Київській області, в 80 кілометрах від столиці. Там протікає річка Рось.

День Білої Церкви: історія

Історія міста почалася з 1032 року, коли Ярослав Мудрий і заснував там невелике селище, яке назвав на честь свого православного імені, - Юр'їв. У 13 столітті, під час монголо-татарської навали місто було повністю зруйноване, там залишилися тільки руїни церкви. Але незабаром він було відновлене. З 1363 року Біла Церква перейшла під владу Литовського Князівства, а в 16 столітті була захоплена Польщею.

В кінці 16 століття місто отримало магдебурзьке право. Але потім знову перейшло до складу Польщі, і було там до першого розділу її в 1763 році. Після цього місто було під владою Російської імперії.

Під час Другої світової війни Біла Церква була окупована 950 днів і зруйнована майже повністю. Але її досить швидко встигли відновити, вже у 1946 році місто блищало у всій красі.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян у камуфляжі і Тоня Матвієнко в піжамі: зіркове подружжя розбурхало мережу

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

В Україні різко підскочать ціни на електроенергію: хто заплатить за комуналку більше вже з травня

Показати ще

Про назву міста є безліч легенд. Однією з найбільш примітних можна назвати ту, в якій говориться, що Ярослав Мудрий разом з містом звів єпископську церкву, яка була зроблена з білої берези. Згодом це місце стало одним із найбільш важливих і відомих у місті. Тому його так і назвали – Біла Церква.

День Білої Церкви 2017: заходи

У цьому році мешканці Білої Церкви відзначатимуть вже 985 день свого міста. Афіші до цієї події все ще немає, але, як і в минулому році будуть проводитися заходи та виставки. Так само, будуть всілякі фестивалі, як, наприклад, фестиваль вуличної їжі, або міських проектів. У минулому році проходило кілька спортивних змагань, як наприклад, велопарад. Варто припустити, що День Білої Церкви в 2017 році пройде приблизно так само, а може навіть і краще. Всі ці заходи будуть проходити на головних площах міста. Варто нагадати, що свято буде проводитися 2 вересня.