День міста жителі Чернігова святкують 21 вересня. В цьому році у міста буде ювілей – 1110 років. Знаходиться воно у північній частині країни, вважається історичним центром лівобережної України. Чернігів славиться величезною кількістю пам'яток часів Київської Русі і Чернігівського князівства.

День Чернігова: історія

Місто було засноване ще в 907 році. До цього на його території жили племена сіверян. Але вже з 9 століття Чернігів став частиною Київської Русі. Місто дуже швидко і стрімко розвивалося. У 907 році, у згадках про нього говориться, як про велике, добре укріплене місто, яке значиться другим після Києва.

У 13 столітті Чернігів був зруйнований військами Батия. У другій частині 14 століття переходив під владу Литовців, Москвичам, Полякам. З 17 століття став частиною Російської держави.

Про назву міста ходить безліч легенд. Основною з них вважається розповідь про князя чорного і його красуню донюку, які жили на території Чернігова у 8 столітті. Так само, розповідають про «чорних лісах», які оточували місто раніше.

Популярні новини зараз

Анастасія Приходько показала життя багатодітної матусі одним фото: запарилася з борщем

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

До 19 століття Чернігів став уже одним з найбільш великих і розвинених міст на території України. Там було безліч самих різних установ, промислових центрів.

Під час Другої світової війни місто практично перетворилося в руїни. А густий ліс, який оточував його, став центром партизанських боїв. Вже в повоєнні роки місто було відбудоване. Відновили всі головні промислові та освітні установи.

День Чернігова: заходи

Як ми вже говорили, в цьому році буде ювілейний день народження Чернігова. 21 вересня будуть грандіозні святкування. На всіх головних вулицях міста проходитимуть різноманітні урочистості. Концерти, розважальні шоу, святкові заходи і багато іншого. З визначних пам'яток міста можна виділити Болдині гори, де знаходиться безліч стародавніх соборів, на які повинен подивитися кожен гість міста. Чорна могила – це курган, насипаний в 10 столітті. Вчені археологи вважають, що це могила знатного воїна. Варто відзначити, що 21 вересня – це дата визволення Чернігова від німецьких окупантів, саме тому День народження міста прийнято святкувати в цей день.