Місто ще називають маленьким Віднем. Воно було засноване ще в 1408 році, так що в 2017 році буде його 609 День народження. Традиційно День Чернівців святкується у першу суботу жовтня, і в цьому році свято потрапляє на 7 число. Місто знаходиться західної частини України, на кордоні з Молдавією і Румунією, біля річки Прут.

День Чернівців: історія

Перші згадки про місто були в рукописах, датованих 1408 роком. В той час місто було центром всього регіону, і там проходила величезна кількість ярмарків. Все через дуже вдале розташування міста, яке стояло якраз на перехресті доріг західної Європи, Туреччини і Балкан.

Теорій про проходженні назви є кілька. Зазвичай дотримуються таких: назва походить від монгольської фортеці Галицької держави, яка мала назву «Чернь». Або назва походила від чорних дубових, розташованих уздовж фортеці.

За свою історію місто було декілька разів зруйноване і знову відбудоване. Пережило гніт Османської імперії. Переходило під владу Австро-Угорської імперії, а потім і зовсім Румунії. І тільки в 1940 році на територія Чернівців перейшла під владу УРСР.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: анулювання повісток, 50 тисяч гривень штрафу водіям та збільшення субсидії в Україні Десять років в'язниці та 50 тисяч гривень штрафу: найжорсткіші покарання, які можуть заробити українські водії Гарно нагодував та несплатив податки: БЕБ запідозрили родичів Юлії Тимошенко у сумнівних оборутках Фіналіст "Танці зі зірками" Дмитро Дікусар показав, як його змінила війна: "Хотів сповістити вас..."
Показати ще

Чернівці унікальне місто в плані різних пам'яток. За свою історію воно пережило цілих сім імперських епох. І від кожної з них у місті залишилися різні згадки у вигляді пам'яток, будівель і багато чого іншого.

Після Другої світової війни влада СРСР почала активно розвивати промислові та машинобудівні заводи в місті. Тому воно почало активно розвиватися і населення почало швидко рости. З часом там навіть з'явився аеропорт. Зараз Чернівці один з найкращих міст по добробуту населення в Україні.

День Чернівців 2017: заходи

Нагадаємо що в цьому році День Чернівців буде відзначатися 7 жовтня. Афіші свята все ще немає, але можна впевнено припустити, що, як і раніше, буде проводитися маса конкурсів і заходів, пов'язаних із захоплюючою історією міста. Спортивні змагання та різноманітні фестивалі – все це повинно бути в 2017 році в Чернівцях.