Традиційно день Харкова святкується 23 серпня. Саме в цей день 1943 року він був звільнений від фашистів. Це друге за величиною місто України, і деякий час навіть було столицею УРСР.

День Харкова: історія

Харків відносно молоде місто, його історія починається з 1630 року. Засновником вважають міфічного козака Харька. За різними даними назва міста пішла або від імені його засновника, або ж від назви однойменної річки Харків. Варіантів назви міста величезна кількість, деякі з них належать до монгольського мови. Навіть є версія, що місто назване на честь монгольського хана Харукана, і дослівно перекладається як «місто хана Харукана».

Спочатку місто було споруджене як невелика фортеця Московської держави, для захисту від кочівників. Але, з часом, туди перебиралася все більше і більше українців, які тікали від «Руїни» часу повстання Богдана Хмельницького.

Харків пройшов величезну історію і в кінцевому підсумку став одним з найбільших, найкрасивіших і унікальних міст України. Зараз там є величезна кількість визначних пам'яток, різних соборів, церков, пам'ятників і інших творів мистецтва, на які буде цікаво подивитися. Самим цікавим місцем вважається площа Свободи (до останніх подій площа Дзержинського). Там знаходиться пам'ятка, яку можна назвати символом міста – фонтан, який називається Дзеркальний струмінь. Вода звідти ллється широкою рівною смугою, тому його так і прозвали. Зараз Харків входить до Ліги історичних міст, що підкреслює його унікальність.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

День Харкова 2017: як святкувати

Якщо ви мешкаєте в цьому прекрасному місті, то ви неодмінно знаєте куди йти – на Площу Перемоги. У день Харкова там проходить безліч різноманітних розважальних заходів, які сподобаються як жителям міста, так і туристам. Не можна забувати і про парки Горького та Артема. Там у цей день проходитимуть святкові концерти. Також Харків, одине з перших міст України, де почали використовувати лазерні шоу на стінах. Тому на що подивитися в цьому місті ви точно знайдете.