День Херсона традиційно відзначають у треті вихідні вересня. У 2017 році це буде 16 вересня. Місто було засноване у 1778 році, тому у нього буде вже аж 239 День народження. Херсон знаходиться недалеко від Чорного моря, тому в першу чергу це місто кравців і корабелів. Через розташування його ще називають столицею Нижнього Дніпра.

День Херсона: історія

Місто було засноване як порт і верф Російської імперії в 1778 році. Його засновником був Григорій Потьомкін. І вже через п'ять років після Заснування Херсона звідти був спущений перший корабель на воду, який називався «Слава Екатирине». Завдяки цьому місто отримало титул колиски Чорноморського флоту.

Херсон був названий на честь давньогрецького бога Херсонеса, і на честь старовинного міста, заснованого в 5 столітті, з однойменною назвою. Саме звідси і пішло християнство на Київську Русь.

Це унікальне місто, тому що тут освоїли не тільки кораблебудування, а й будівництво літаків і автомобілів.

Популярні новини зараз

"Як з табору", - Наталію Могилевську розкритикували за епатажний образ

Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян пройшлися по червоній доріжці: зразкова пара

Тіна Кароль розкрила правду про свій роман з Баланом: "Нав'язати любов неможливо"

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Показати ще

Зараз у Херсоні проживає більше 300 тисяч людей. Раніше там жило безліч видатних особистостей, одним з яких був Максим Горький, на будинку якого навіть залишилася меморіальна табличка. Завдяки тому, що в місті залишилося безліч самих різних предметів історії, цей відомий драматург написав п'єсу «На дні».

Так само, прекрасна природа Херсона дала натхнення Айвазовському для картини «Комиші на Дніпрі». Так що, можна з упевненістю сказати, що це прекрасне місто, яке цінувало і любило багато видатних особистостей.

День Херсона 2017: заходи

Щороку День Херсона проходить на треті вихідні вересня. У 2017 році ця знаменна дата потрапляє на 16 число. Традиційно тут будуть проходити різні гуляння і святкування. Всі головні вулиці міста будуть переповнені людьми, які будуть розважатися і веселитися. Кожен рік, у День Херсона буде проходити міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії», де будуть гості з усієї Європи. І 2017 не стане винятком.