Всі ми ще зі школи знаємо, що Хрещення Русі відбулося в 988 році, завдяки князю Володимиру. Це означало, що тепер християнство стало єдиною вірою тоді ще держави Русі. В Україні це свято визнали лише указом президента 25 липня 2008 року. І припадає воно на 28 липня – день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Як відзначають День Хрещення Русі

Зазвичай в цей день проходить безліч релігійних подій. Архієрейський Собор РПЦ ухвалив, що в цей день робити спеціальні святкові богослужіння по всій країні. Тому в цей день можна зустріти безліч самих різних християнських подій.

День хрещення Русі: історія свята

Історія свята сягає в далеке минуле – 988 рік. Але з того моменту, такого свята не було аж до 2007 року. Вперше воно відзначалося неофіційно, але вже в наступному році після указу президента України свято стало офіційним. І з того моменту вже десятий рік святкується всіма віруючими людьми. Дуже в цьому допомогла Міжнародна громадська організація «День Хрещення Русі», яка діє в Україні.

Популярні новини зараз

Ірина Федишин показала неймовірну весну у Львові: любов гуляє древніми вулицями

Пугачова несподівано зізналася про проблеми з Орбакайте - Примадонна без сил: "Коли помру..."

Президенту прострелили голову в день перемоги на виборах

Локдаун на травневі та Великдень: Ляшко пояснив, до чого готуватися українцям

Показати ще

Коріння Дня хрещення Русі

Представники вищого духовенства щорічно проводять святкові богослужіння та різні заходи. Існує повір'я, про те, як з'явилося християнство на Русі. І якщо йому вірити, то князь Володимир хотів вибрати відповідну віру, щоб зміцнити, об'єднати і організувати свій народ. І тоді він вибрав саме християнство, яке тоді проповідувалося в Візантії. Незважаючи на опір язичників, він повільно, але впевнено вводив нову релігію на Русі. Незважаючи на те, що він будував церкви у кожному місті, процес впровадження християнства відбувався досить повільно і довго. Тільки через кілька століть як князь Володимир прийняв віру, це початок простежуватися в історії. Саме завдяки цьому йому вдалося побудувати таку величну державу, яка мала повагу у всій Європі.