День Хрещення Русі 2017: дата, історія, традиції

поділитись
День Хрещення Русі потрапляє на 28 липня

Всі ми ще зі школи знаємо, що Хрещення Русі відбулося в 988 році, завдяки князю Володимиру. Це означало, що тепер християнство стало єдиною вірою тоді ще держави Русі. В Україні це свято визнали лише указом президента 25 липня 2008 року. І припадає воно на 28 липня – день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Як відзначають День Хрещення Русі

Зазвичай в цей день проходить безліч релігійних подій. Архієрейський Собор РПЦ ухвалив, що в цей день робити спеціальні святкові богослужіння по всій країні. Тому в цей день можна зустріти безліч самих різних християнських подій.

День хрещення Русі: історія свята

Історія свята сягає в далеке минуле – 988 рік. Але з того моменту, такого свята не було аж до 2007 року. Вперше воно відзначалося неофіційно, але вже в наступному році після указу президента України свято стало офіційним. І з того моменту вже десятий рік святкується всіма віруючими людьми. Дуже в цьому допомогла Міжнародна громадська організація «День Хрещення Русі», яка діє в Україні.

Коріння Дня хрещення Русі

Представники вищого духовенства щорічно проводять святкові богослужіння та різні заходи. Існує повір'я, про те, як з'явилося християнство на Русі. І якщо йому вірити, то князь Володимир хотів вибрати відповідну віру, щоб зміцнити, об'єднати і організувати свій народ. І тоді він вибрав саме християнство, яке тоді проповідувалося в Візантії. Незважаючи на опір язичників, він повільно, але впевнено вводив нову релігію на Русі. Незважаючи на те, що він будував церкви у кожному місті, процес впровадження християнства відбувався досить повільно і довго. Тільки через кілька століть як князь Володимир прийняв віру, це початок простежуватися в історії. Саме завдяки цьому йому вдалося побудувати таку величну державу, яка мала повагу у всій Європі.

Автор матеріалу: 
Антон Антонов
Теги: 
Князь Володимир, Київська Русь, християнство, День Хрещення Русі
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
Деякі банкіри неофіційно визнавали спекулятивне притримання експортерами валютної виручки
0
0
23:47 16.08.2018
Головним судном серії є USNS "Spearhead", який був введений до складу американського флоту в кінці 2012 року
0
0
23:33 16.08.2018
Мережа в гніві за фото нахабного армійського саботажу на п'ятому році війни
0
0
23:26 16.08.2018
На місці перебували також співробітники поліції, які намагалися не допустити заворушень
0
0
23:12 16.08.2018