У недавній час Кіровоград, традиційно святкує свій День народження в третю суботу вересня. Тому, згідно з календарем, у 2017 році День Кропивницького буде 16 вересня. Місто було побудоване ще в 1753 році. Так що це буде вже 263 День міста для Кропивницького. Воно розташоване в долині річки Інгул. У часи СРСР Кропивницький сильно виріс і розвивався семимильними кроками.

День Кропивницького: історія

До заснування міста, на його території жила величезна кількість різних народів: серби, хорвати, євреї, німці. Але в 1753 році було видано указ про створення нового форту на цьому місці. І називався він Форт Святої Єлизавети, або Єлисаветград. Він був побудований для захисту від нападу кримських татар і турецьких завойовників.

У той час Кропивницький, або Єлисаветград вважався шедевром фортового мистецтва. Він використовувався не тільки для захисту, але й для нападу, саме звідси вийшла величезна армія, яка розгромила Запорізьку Січ. Деякі земляні вали залишилися в місті і досі. Так було до 18 століття, коли кордони Російської імперії перемістилися далі на південь, форт втратив своє значення.

Назва міста змінювалося кілька разів. У 1924 році його перейменували на честь Григорія Зінов'єва, в Зінов'євськ. Ще через 10 років він став Кировом. І ще через п'ять років, для зручності, щоб не плутати з іншим Кіровом, його назвали Кіровоград. Ну і в 2016 році, у зв'язку з декомунізацією України місто стало називатися Кропивницький.

Популярні новини зараз

Андрія Данилка помітили в Росії, але Вєрка Сердючка все заперечує: "Вчора в Сочі був"

Пенсіонери зможуть освоїти діджитал-професії: бабуся створить сайт, а дідусь налаштує рекламу

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

День Кропивницького 2017: заходи

Афіша на день міста ще не готова. Але варто припустити, що, як і завжди День Кропивницького пройде дуже весело і цікаво. Заходи, концерти, розважальні шоу і багато іншого буде проводитися у цей день. Будь-який бажаючий зможе взяти участь в цьому. Швидше за все, головні заходи цього свята будуть проходити на головних вулицях міста і в улюблених місцях відпочинку мешканців: парк Перемоги, парк Ковалевський та дендропарк. Так що треті вихідні цього вересня у Кропивницького пройдуть дуже весело.