Луцьк – одне з найвідоміших міст України. Його можна назвати промисловим і культурним центром західної України. Воно розташований на річці Стир. У цьому році для Луцька буде вже 932 День народження. Кожен рік дата свята змінюється, тому що це повинна бути третя субота серпня. У 2017 році День Луцька буде 19 серпня.

День Луцька: історія

Вперше про місто згадується ще в далекому 1085 роком в Іпатіївському літописі. Спочатку Луцьк був частиною Київської Русі, після її розпаду був у складі Галицько-Волинського князівства. Раніше місто мало назву «Лучеськ», або «Лоуческ». Варіантів його походження досить багато. Найбільше його люблять пов'язувати зі словом «лук» - вигин річки. За іншими версіями, назва походить від племені дулібів, а саме від їхнього вождя – Луки, який і є засновником міста. Так само, є теорії, що назва міста має кельтське походження, від імені бога Луга. До речі, за деякими версіями Ліон і Лондон теж називаються так саме з-за цього Бога.

Місто переходило під владу полякам, литовцям. Поки в 1706 році не був зруйнований шведами.

З 20 століття місто відіграє велику роль в історії УРРС і потім України. У 1939 Луцьк став центром Волинської області. У 50-х роках місто почало дуже швидко розвиватися, там побудували безліч заводів, фабрик, комбінатів.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль приголомшила екстримом з 11-річним сином: "Ти тільки акуратно"

Тоня Матвієнко загубилася між трьома "близнючками": Мірзоян не впізнає

Брежнєва на яхті показала, як відсвяткувала 58-річчя Меладзе: "Дізналися про трагедію"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Зараз старе місто має все те ж планування 16 століття. Тому всі вулиці там можна вже гордо називати пам'ятками. І ще, там знаходиться Замок Любарта, який вважається одним з найстаріших і найбільших в Україні. Він залишився в первозданному вигляді ще з 14 століття. І, по праву, може називається однією з головних визначних пам'яток нашої країни.

День Луцька: заходи

Луцьк відомий не тільки на території України. В інших країнах його знають завдяки безлічі різних фестивалів та ярмарок, які проводяться в Замку Любарта. Крім звичайних заходів на день міста можна буде очікувати саму незвичайне подію – лицарський турнір. У Луцьку це вже звична справа. Крім цього буде величезна кількість святкових заходів по всьому місту. Сумувати ви там вже точно не будете.