День міста традиційно святкується 28 серпня. Дата свята досить незвичайна порівняно з іншими містами України. Зазвичай вона прив'язана до числа, коли місто звільнили від німецьких окупантів, або ж коли його заснували, якщо є точна дата. Але в цьому випадку День міста відзначається в свято Успіння Пресвятої Богородиці. Пов'язано це, швидше за все з тим, що всю свою історію місто було дуже розвинений в культурному і релігійному напрямках. Так само, Тернопіль входить до складу історичного регіону Галичини.

День міста Тернопіль: історія

Люди жили на території міста ще в 10 столітті, але офіційною датою заснування міста вважається 1540 рік, коли про Тернополі вперше було написано. А йшлося у цій пам'ятці про те, що король Сигізмунд видав Яну Амору Тарновському грамоту, до якої додавалися землі Тернополя і вже існуючі там поселення. Саме з цього моменту і почалося зведення замку, який існує і до нашого часу.

Вже через 8 років після заснування Тернопіль отримав Магдебурзьке право, завдяки якому жителі звільнялися від податків. І з того часу місто почало дуже активно розвиватися.

Тернопіль не раз переживав різні напади, його замок був кілька разів зруйнований і відбудований знову. Особливо активно на місто нападали в часи боротьби козаків, на чолі з Богданом Хмельницьким, проти польської шляхти.

Популярні новини зараз

16-річна Маша Полякова похвалилася шикарним подарунком від "шанувальників": "Дівчата, дивіться"

"Холостяк" Михайло Заливако посміявся над "філософами": "Зайва трата часу"

Вагітна дружина Віктора Павліка опинилася в лісі з сокирою і тортом - "Готуємося!"

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще

До початку Другої світової війни місто було під владою Польщі. Але потім перейшло до складу України, де залишається до цих пір.

У 1951 році в місті побудували його «візитівку» і головну пам'ятку – Тернопільський став. Його вважають головною окрасою міста, і так само ставок є самим великим водоймищем у місті.

День міста Тернопіль 2017: заходи

Тернопіль можна назвати містом фестивалів. Щорічно тут проходить величезна їх кількість. А особливо у День міста. Крім цього будуть проводитися різні історичні заходи, щоб нагадати жителям про історію міста. Спортивні і танцювальні конкурси, пісенні концерти та багато іншого можна чекати в День Тернополя в 2017 році. Нагадаємо, що це свято буде відзначатися 28 серпня, в день Успіння Пресвятої Богородиці.