Щорічно в останню неділю червня вся українська молодь відзначає національне свято — День молоді, яке встановлено в 1994 році Указом президента України № 323/94 за ініціативи молодіжних об'єднань і організацій. Варто відзначити, що в 2018 році це свято припадає на неділю, 24 червня.

Історія свята

Свою історію це свято веде з часів існування СРСР, коли "День радянської молоді" відзначався в останню неділю червня. Після здобуття Україною незалежності, дата свята збереглася.

Як відомо, до категорії "молодь" в Україні відносять громадян у віці від 18 до 35 років. Більше одинадцяти мільйонів осіб, а це приблизно 22,6 % населення України, становлять молоді громадяни країни.

Сьогодні в Україні діє кілька тисяч різних молодіжних та дитячих громадських організацій. А провідним органом із забезпечення реалізації державної політики з питань сім'ї, дітей, молоді, фізичної культури і спорту є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, яке реалізує Державні соціальні програми, які сприяють розвитку молодіжної політики.

Традиційно до Дня молоді 60 молодих українців нагороджуються премією Кабінету міністрів за особливі досягнення у розбудові України. Це молоді вчені та науковці, виробничники, спортсмени, військові та молодь, яка проявила особистий героїзм і мужність.

Популярні новини зараз

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

Соломія Вітвіцька з Марічкою Падалко у вечірніх сукнях зачарували Україну: феї, а не жінки

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

Але цей день для молодих людей — це не тільки привід для свята, це ще й час задуматися про найкращу реалізацію свого потенціалу для благополуччя самого себе, своєї родини, своєї країни.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 23 червня в народі відзначають день пам'яті священномученика Тимофія, який жив у 4 столітті. У цей день люди прагнули побачити, як можна більше "знаки долі". З цієї причини вважалося, що у зірок є заборона на ліниву роботу.

Крім того, Тимофій відомий як людина великої праведності і висоти духу, за це нагороджений Господом даром творити дива, що допомогло йому призвести до християнської віри багатьох язичників.