В цьому році Миколаїв святкуватиме своє 228-річчя. Традиційно День міста святкується в другі вихідні вересня, в 2017 році це буде 9 вересня. Це обласний центр однойменної області та південній частині України. Знаходиться Миколаїв відносно недалеко від Чорного моря – у 80 кілометрах, біля злиття річок Інгул та Південний Буг.

День Миколаєва: історія

Це відносно молоде місто. Його історія почалася з 18 століття, коли його почали активно заселяти люди. Сталося це після відвоювання Російським державою Північного Причорномор'я від турецьких загарбників. Після цього Росія вийшла до моря, і їй потрібен був свій флот. Тому в 1788 році на місці злиття річок Південний Буг та Інгул була побудована нова верф.

Невелике, на той час, містечко почало рости навколо цієї верфі. І після вдалого штурму Очакова це невелике місто отримало свою назву – Миколаїв. А все, тому що перемога якраз збігалася з нем Святого Миколая – захисника моряків.

Життя міста повністю підпорядковувалася суднобудуванню і флоту. Там знаходився штаб Чорноморського флоту, який у 1853-1856 роках навіть був головною тиловою базою цього самого флоту.

Популярні новини зараз

Не встиг набрати висоту: літак розбився під час зльоту, є загиблі та поранені

Зеленський підняв мінімальну зарплату: хто отримає 20 тисяч і більше

Злата Огнєвіч показала, в чому буде на першій вечірці "Холостячки": "Аж мурашки"

Кароль в Казахстані проговорилася про почуття до Балана: "Наші серцеві струни"

Показати ще

В честь міста навіть названий астероїд, який був відкритий астрофізиком Григорієм Потьомкіним. Він вважав, що Миколаїв заслуговує бути третьою столицею Росії.

Зараз в Миколаєві проживає близько півмільйона осіб. Вони пишаються своїм містом, а особливо тим, що там було і працювало багато відомих і видатних людей. Наприклад, адмірали Грейг і Лазерев, або першовідкривач Антарктиди – Беллінсгаузен.

День Миколаєва 2017: заходи

День Миколаєва, як ми вже говорили, святкується на другі вихідні вересня. Саме тому у всіх мешканців буде прекрасна можливість відзначити це свято. У минулому році День міста жителі Миколаєва святкували цілий тиждень. Так що, варто припустити, що в 2017 День Миколаєва буде проходити не гірше. Маса самих різних розважальних заходів і концертів розтягнуться аж на десять днів, тому будь-який бажаючий може встигнути і прийняти участь у цьому чудовому святі. Нагадаємо, що День Миколаєва в 2017 році буде святкуватися 9 вересня.