Іван Котляревський – український письменник, поет, драматург, громадський діяч. Цей список можна продовжувати дуже довго. Народився він 9 вересня і за 69 років свого життя, Іван Котляревський не тільки написав величезну кількість цікавих творів, але і зробив досить багато інших видатних речей. І в честь його дня народження ми вирішили написати біографію Івана Котляревського.

Біографія Івана Котляревського

Іван Котляревський народився в родині канцеляриста, а початкову освіту здобував майже так само, як і всі в той час, - у дяка.
З ранніх літ хлопець все схоплював на льоту, був дуже розумним. В юному віці почала викладати в панських маєтках на Полтавщині. Був закоханий в одну зі своїх учениць по імені Марія. Незважаючи на те, що її батько дуже добре ставився до Котляревського, він тонко натякнув, що дівчина вже була обіцяна іншому. Іван майже відразу ж кинув викладання і пішов в армію. У перший час він був кадетом Сіверського карабинерського полку, і це аж у 27 років. Незважаючи на такий вік, він став почесним офіцером і отримав кілька дуже поважних нагород.

А ось літературна слава прийшла до нього трохи пізніше. Котляревського друкували в журналах поруч з Пушкіним. Ну і, звичайно ж, головне творіння Котляревського "Енеїда". Він витратив на неї майже половину свого життя, а видати тоді так і не зміг. А все через фінансові питання: він просив 2000 рублів, а видавці пропонували йому менше половини цієї суми.

Отримав чин майора Котляревський завдяки своїй роботі наглядача в будинку для виховання дітей бідних дворян. До речі, цікаво, що сам письменник вважав, що літературні досягнення набагато важливіше, ніж військові.

Популярні новини зараз

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

"Зайка" Юлія "повернулася" до Міші Заливако після фіналу "Холостяка": "Проявив турботу і увагу"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

Іван Котляревський помер в 1838 році в Полтаві, де і був похований. Пам'ятник йому, до речі, поставив його друг Павло Стеблін-Каменський, який в той час був досить відомим журналістом.

Нагадаємо, що день народження Івана Котляревського відзначається 9 вересня.