Саме 18 вересня щорічно відзначається одне з найбільш шанованих релігійних свят - День пам'яті пророка Захарії та праведної Єлисавети. Це батьки Івана Хрестителя, які виховали свого сина за всіма канонами. Саме тому і не дивно, що таке свято як День пам'яті пророка Захарії та праведної Єлисавети відзначається всіма віруючими людьми. І в честь цього свята ми вирішили розповісти вам про його історію та традиції.

День пам'яті пророка Захарії та праведної Єлисавети: історія свята

Захарія і Єлисавета були дуже віруючою парою, але, незважаючи на це, навіть у похилому віці у них не було дітей. Тоді з'явився ангел і сказав, що скоро буде народжений хлопчик, і його потрібно буде назвати Іоан. Священик не повірив у це, за що його і покарали. Захарія позбувся дару мови, але коли дитина народилася, він повернувся. Під час побиття немовлят, Єлисаветі довелося тікати з міста в пустелю, щоб врятувати сина. За переказами, Захарію тоді схопили, і вимагали видати свою сім'ю, але священик відмовився, за що його вбили прямо в храмі. Сама ж Єлисавета померла через 40 днів перебування в пустелі, а дитину вигодував ангел.

День пам'яті пророка Захарії та праведної Єлисавети: традиції свята

У народі вважалося, що 18 вересня, коли відзначається День пам'яті пророка Захарії та праведної Єлисавети, - ідеальний час, щоб ворожити. Особливо любили цим займатися дівчата, які намагалися передбачити собі судженого.
Досить цікаво, але так само, у наших предків було прийнято виганяти усю нечисту силу, за допомогою віника і лазні.
Так само, в День пам'яті пророка Захарії та праведної Єлисавети намагалися передбачити, якою буде погода взимку. Дивилися по горобині, якщо листя вже жовте, значить зима буде зовсім скоро і дуже холодною, а якщо на дереві багато ягід, то осінь буде дощовою.

Популярні новини зараз

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

45-річна Могилевська "проміняла" мільйонера на 71-річного Поплавського: "Ми худнемо"

Показати ще

Нагадаємо, що День пам'яті пророка Захарії та праведної Єлисавети відзначається всіма віруючими 18 вересня.