З 6 травня 2018 року в Україні відзначається професійне свято — День прикордонника. Рішення призначити діючу дату було прийнято згідно з Указом Президента від 18 квітня 2018 року.

Історія свята

Свою історію цей свято веде з радянських часів, коли воно також відзначалося 28 травня (з 1958 року), у зв'язку з тим, що 28 травня 1918 року Декретом Ради народних комісарів була створена Прикордонна охорона кордону РРФСР.

Але після здобуття Україною незалежності, Указом Президента України №308 від 25 травня 1992 року дата святкування була визначена на 4 листопада, в ознаменування створення в цей день в 1991 році Українських прикордонних військ на базі Західного прикордонного округу і враховуючи заслуги Прикордонних військ перед Вітчизною.

Однак, нова дата не прижилася, прикордонники, які проходили службу за радянських часів, як і раніше широко, хоч і неофіційно, відзначали своє професійне свято «по-старому», 28 травня.

Популярні новини зараз

Єрусалимський Патріарх дав оцінку ідеї святкувати Великдень разом з католиками

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Показати ще

І в 2003 році офіційно дату свята «повернули». Але в 2018 році дату свята вирішено було перенести на 6 травня, оскільки у цей день вшановується пам'ять Георгія Переможця, який є покровителем відомства.

Державна прикордонна служба України, спираючись на традиції і досвід всіх поколінь захисників рубежів, продовжує виконувати відповідальні завдання по охороні українського кордону. Україна межує з Росією, Білоруссю, Угорщиною, Молдовою, Польщею, Румунією, Словаччиною.

Також прикордонники стежать за дотриманням прикордонного режиму, здійснюють прикордонний контроль і пропуск через державний кордон, ведуть розвідну та оперативно-розшукову діяльність, беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю та нелегальною міграцією.

Традиційно у всіх українських містах до Дня прикордонника приурочено безліч урочистих і святкових заходів.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що спробу незаконного вивезення з України малолітньої дитини запобігли 2 травня прикордонники Мукачівського загону в пункті пропуску "Лужанка", що на кордоні з Угорщиною.