В цьому році знаменитому місту виповнюється вже 233 роки. День Сімферополя традиційно святкується в першу неділю липня. І в 2017 році це виходить 4 число. Сімферополь – столиця Автономної Республіки Крим, і знаходиться в центрі півострова, на річці Салгір. Роком заснування вважається 1784.

День Сімферополя: історія

На території сучасного Сімферополя з'явилися люди ще близько 50 тисяч років тому. Про це свідчить знахйдена стоянка древніх людей. Першим містом на цій території можна назвати Неаполь Скіфський. Він існував 6 століть, за цей час він переходив під владу багатьох царів, руйнувався, відбудовувався, але в кінцевому підсумку був просто знищений. Зараз від нього залишилася тільки частина кріпосної стіни і зруйнована вежа.

Вже в 15 столітті на півострові з'являється місто Ак-Мечеть, яке було повітовим центром Кримського Ханства.

І тільки в кінці 18 століття тут почали жити українці і росіяни. Це, зазвичай, були звільнені з армії солдати. Або ж це були вивезені кріпосні селяни. У 1802 році Сімферополь став столицею тільки утвореної Таврійської губернії, через майже століття – Таврійської республіки. Після Першої світової війни - столиця Кримської АРСР. Так було аж до Другої світової, потім Крим втратив свою автономність, і в зв'язку з жахливою економічною ситуацією був переданий Україні в 1954 році. Після розпаду СРСР і проголошення незалежності України, Крим і, відповідно, місто залишивлися в її складі.

Популярні новини зараз

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Аліна Гросу оголилася просто в літаку після "пропажі": "Додому..."

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Останки рідного чоловіка Лободи були знайдені через 80 років: "У нас був шок"

Показати ще

День Сімферополя 2017: заходи

Щорічно День Сімферополя святкується в перші вихідні липня. Тому в 2017 році це свято потрапить на 4 число. Як і раніше, в честь цього будуть організовані різні заходи, концерти, ярмарки та багато іншого. Всі ці урочисті дійства проходитимуть на головних площах міста та біля головних визначних пам'яток. Таким місцем можна назвати площу Пушкіна, де, швидше за все і буде проходити головний концерт свята. Крім цього в місті є величезна кількість театрів та інших культурних місць. Тому чим зайнятися в цей день ви точно знайдете.